Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Báječná polévka pro horké letní dny

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Moje maminka se narodila a dlouhou dobu žila ve střední Asii. Dnes bylo u nás, v Ostravě, ve stínu poctivých 32 stupňů a rodina čekala, co dnes vymyslím k obědu...

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Ludmila Pszczolková

Co jsem ale dnes rozhodně nechtěla - vařit! Vařím často a velmi ráda. Mám ráda, když děti chodí a koukají mi pod ruce, když manžel krouží kolem a ochutnává, aby věděl, na co se může těšit. Dnes bylo ale takové teplo, že se mi do toho nechtělo. A tak jsem vyrobila polévku. Maminka jí říkala Akroška a připravovali ji právě ve dnech, kdy bylo veliké horko.

Polévka se nevaří, to je jedna z předností – všechno se dává rovnou do hrnce.

Jak na to?

Ze včerejška jsem měla pár uvařených brambor, ty se nakrájí na kostičky. Pak jsem přidala nakrájenou okurku a ředkvičku (na čtvrt kolečka), lahůdkovou cibulku na kolečka, nasekaný kopr. Vše se zalije zákysem – kyška, podmáslí, kefír – v libovolné kombinaci. Než jsem vše pokrájela, uvařila jsem 2 vajíčka na tvrdo a přidala jsem je nakrájené na čtvrtinky. A to je vše (samozřejmě dochutit solí a pepřem).

Zapřisáhlí masožravci si do polévky mohou nakrájet uzeninu nebo vařené maso. Myslím si však, že je to zbytečné. Polévka je hustá, zasytí a dietně je „na jedničku“.

Tak ať Vám chutná!

Vaše Ludmila Pszczolková

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 20:57

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze