Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Báječná polévka pro horké letní dny

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Moje maminka se narodila a dlouhou dobu žila ve střední Asii. Dnes bylo u nás, v Ostravě, ve stínu poctivých 32 stupňů a rodina čekala, co dnes vymyslím k obědu...

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Ludmila Pszczolková

Co jsem ale dnes rozhodně nechtěla - vařit! Vařím často a velmi ráda. Mám ráda, když děti chodí a koukají mi pod ruce, když manžel krouží kolem a ochutnává, aby věděl, na co se může těšit. Dnes bylo ale takové teplo, že se mi do toho nechtělo. A tak jsem vyrobila polévku. Maminka jí říkala Akroška a připravovali ji právě ve dnech, kdy bylo veliké horko.

Polévka se nevaří, to je jedna z předností – všechno se dává rovnou do hrnce.

Jak na to?

Ze včerejška jsem měla pár uvařených brambor, ty se nakrájí na kostičky. Pak jsem přidala nakrájenou okurku a ředkvičku (na čtvrt kolečka), lahůdkovou cibulku na kolečka, nasekaný kopr. Vše se zalije zákysem – kyška, podmáslí, kefír – v libovolné kombinaci. Než jsem vše pokrájela, uvařila jsem 2 vajíčka na tvrdo a přidala jsem je nakrájené na čtvrtinky. A to je vše (samozřejmě dochutit solí a pepřem).

Zapřisáhlí masožravci si do polévky mohou nakrájet uzeninu nebo vařené maso. Myslím si však, že je to zbytečné. Polévka je hustá, zasytí a dietně je „na jedničku“.

Tak ať Vám chutná!

Vaše Ludmila Pszczolková

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.5.2020 00:18

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze