Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Mívají krávy rýmu?

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

Mohou krávy dostat rýmu? Nejen to se dozvíte v novém článku naší veterinářky Mirky...

Ilustrační foto
Zdroj: MVDr. Mirka Menclová

Měla jsem zrovna službu za kolegu (tou dobou na dovolené), kterou jsem absolvovala se svými ratolestmi. Byli jsme na kontrole telat, které si chovatelé nechali dovézt ze zahraničí jako budoucí posily svého chovného stáda. Jedno z telat po proběhnuté cestě nechtělo pít mléko. Při vyšetření byla zjištěna jen mírně zvýšená teplota, jinak bylo vše v pořádku, tele jevilo velký zájem o okolí. Dostalo přímo do tlamy 1 dávku Rescue remedy a 1 dávku homeopatického léku Aconitum 30 C (šok z cesty, foukání větru na převozníku).

Po skončení prohlídky, se moje starší dcera, která mi do té doby pilně asistovala, obrátila na klientku se slovy: „Teto, ukaž, co tu ještě máte?“ Smích. Šli jsme tedy okouknout zbytek zvířátek a další zařízení statku (traktor, kombajn, atd.).

Jedna z dojnic nám předvedla, jak umí frkat a dcera to s radostí opakovala, aby jí i nám ukázala, že to také umí. Zeptala jsem se při té příležitosti klientky, jestli to dělá více krav. Paní mi řekla, že v poslední době ano a některé prý mají i výtok z nozder. Následoval dotaz dcery: „Trpí krávy rýmou?“. U přežvýkavců je příčina stejná jako u nás lidí, tedy působení viru a samozřejmě také vnější vlivy, zejména počasí.

Když rýma nastane, co s ní?

Zde má nejlepší místo homeopatie. Můžeme s ní působit jak léčebně, tak preventivně u zdravých jedinců jako ochrana před nakažením.

Po podrobném průzkumu statku a obhlédnutí veškeré techniky, kterou tam měli, jsem se snažila své ratolesti ukočírovat zase zpátky do auta. 

Ještě jsem však nastavila terapii pro dojnice: nasadila jsem kombinaci léků Oscillococcinum a Coryzalia. Rozředit 1 dózu a 3 tablety do rozprašovače a na dojírně postříkat vždy na mulec, tedy 2x denně.

Po týdnu telefonická kontrola:
Většina krav s výtokem, tedy rýmou, už žádný výtok nemá. Dohodli jsme se na snížení frekvence podávání u těch jedinců, kde ještě výtok byl. U ostatních jsem doporučila podávat již pouze lék Oscillococcinum. 

"A jak se má telátko", zeptala jsem se při té příležitosti. "Má se čile k světu, odpolední pití proběhlo po aplikaci léků již normálně", odvětila paní...

 

  • Poznámka: Vždy začínáme lékem Oscillococcinum, v případě preventivního podávání 1 dóza 1x týdně. V krizovém období, tj. v zimních měsících či při větších výkyvech teplot. V případě již začínajících příznaků podáváme 1 dózu 1x denně všem zvířatům. U všech posilujeme imunitní systém. U zdravých zvířat tak lze předejít nakažení. U již nemocných zvířat pomáháme zkracovat dobu léčby. Další léky vybíráme na základě typu, barvy a četnosti výtoku.
     

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.8.2022 14:07

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze