Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Andrein levandulový med

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Nádherná květinka, léčivá bylina, téměř pohádkově jemná jako víla ve fialových šatech. Levandule.

Ilustrační foto
Zdroj: Freeimages

Její vůně nás může provázet celým životem. Silice z této rostlinky je vhodná i pro novorozence, kojící maminky, děti, ženy i muže všech věkových kategorií. Používá se po kapkách do aromalampy i k masážím. Má jemnou, lehkou vůni. Je všestranně použitelná. Hodí se ošetření oděrek, spálenin i léčbě různých kožních onemocnění. Použít ji můžeme při nespavosti díky zklidňujícím účinkům, při vysokém krevním tlaku (vůně levandule krevní tlak snižuje - nepoužívejte ji při nízkém krevním tlaku). K levanduli obracejí svou pozornost i maminky nemocných dětí, protože masáž levandulovým olejem (ředěným) sníží horečku i tlumí bolest. I lidé trpící depresemi, srdečními obtížemi (i arytmií) či hysterií můžou zkusit provonět své obydlí krásnou sladce bylinnou vůní levandule.

Sušená levandule zavěšená nad postelí potěší zrak, pohladí duši a přiláká krásné sny. Látkové pytlíčky naplněné sušeným květem levandule můžeme vložit do skříně. Bude tam pěkně vonět a zároveň vyžene nezvané hosty - moly.

Nálev z květů levandule je vhodný na mírnění křečí hladkého svalstva, trávících potíží. Pomáhá při migrénách, úzkosti i nadýmání, tlumí menstruační bolesti a je mírně močopudný. Bolest v krku můžeme ztlumit kloktáním silného levandulového nálevu.

Tinktura z levandule použitá zevně prokrvuje pokožku a je vhodná na revmatizmus i pomalu se hojící rány, dnu, popáleniny a záněty.

Pokud jí máte na zahrádce hodně, zkuste si uvařit LEVANDULOVÝ MED.

Potřebujeme:
2 hrsti květů levandule
1 litr vody
3 citrony
kus celé skořice
1 - 1,5 kg třtinového cukru

Květy zalijeme vodou, přidáme pokrájené citrony, skořici a necháme asi 20 minut mírně vařit. Odstavíme a necháme jeden den louhovat. Druhý den scedíme, přidáme cukr a zahříváme, dokud se cukr nerozpustí. Chvíli vaříme (záleží, jak hustý chceme mít med). Ještě horké nalijeme do zahřátých sklenic a uzavřeme.

  • TIP: Uvařte si tento med do zásoby do menších skleniček. Bude se hodit na návštěvy jako dárek pro "paní domu". Ozdobte skleničku s medem kouskem pěkné látky (nejlépe fialové barvy), zavažte konopným provázkem a ozdobte kytkou sušené levandule.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2022 12:58

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze