Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bodnutí v praxi

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Osobní příběhy naší fyzioterapeutky Radany nás i vás vždy potěší. Tentokrát se Radana s našimi čtenáři podělila o jeden praktický příklad bodnutí vosou...

Ilustrační foto
Zdroj: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Standardní situace – já vařím, děti si venku hrají, najednou křik o oktávu výš než obvykle. Něco se děje – beru schody po dvou a pádím ven. Syn se drží za krk a mezi vzlyky se mi snaží říct, že ho něco píchlo. Pohledem odhaduji na vosu, bolí to jak „šlak“ kolem malé krvavé tečky je asi půl centimetru vyvýšené kolečko nad okolní kůží, vlivem tření rukou kůže okolo vpichu zčervenala.

V první řadě zachovávám klidnou hlavu a pořád na syna mluvím. Samozřejmě, že mi jako zdravotníkovi prolétly hlavou všechny možné komplikace. Proč zrovna na krku? Co když mu otečou dýchací cesty? Co když se udusí? Klid, jen klid.

Rozhodla jsem se kombinovat homeopatickou léčbu s babskými radami☺ V první řadě podávám homeopatický lék Apis mellifica 30 C, poté místo mažu homeopatickým přípravkem DAPIS gel, pak rozkrojím cibuli a přikládám na místo bodnutí. Po třech minutách opět dávka Apis mellifica 30 C a znovu potření DAPISem. Syn se zklidnil, už nepláče a hlásí, že bolest je menší. V první chvíli jsem ještě uvažovala o homeopatickém léku Aconitum, protože byl syn opravdu velmi vyděšený. Naštěstí však dobře spolupracoval, proto jsem jej nakonec nepodala. Po dalších deseti minutách podávám opět Apis mellifica 30 C a potírám DAPISem. Syn je klidný, ruku s cibulí mi odstrčil a pokračuje ve hraní.

Pro ilustraci jsem místo bodnutí vyfotila s odstupem 4 hodin. Místo je zarudlé jen minimálně, bez otoku, bez svědění. Někoho možná napadne, že jsem mohla pořídit foto hned, ale i přesto, že jsem takový experimentátor a dokumentátor, v kritických chvílích mých dětí se snažím být dobrou matkou, takže na foto nebylo samozřejmě v úvodu ani pomyšlení☺

Přeji vám mnoho homeopatických úspěchů při řešení podobných situací.

Vaše Radana
 

 

Reklama: Oscillococcinum - Novinka - Výhodné rodinné balení!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.6.2019 10:57

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze