Rychlé rady
Víte, že ...
Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Slaďoučké cucací tabletky Homeogene jsou jednoznačnou volbou při začínající bolesti v krku.Kamila Paurová
- Staphysagria na řezné rány funguje skvěle.Andrea Wesolá
- S homeopatií jako takovou mám jen dobré zkušenosti. Vždy pomohla dětem i mně. Díky za ni.Kateřina Dandová
- Rhus mi vždycky pomohl při bolavých zádech. Nedám na něj dopustit.Lenka Černá
- Ruta mě zachránila před operací karpálů.Miroslava Maliňáková
Bodnutí v praxi
Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.
Osobní příběhy naší fyzioterapeutky Radany nás i vás vždy potěší. Tentokrát se Radana s našimi čtenáři podělila o jeden praktický příklad bodnutí vosou...

Zdroj: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.
Standardní situace – já vařím, děti si venku hrají, najednou křik o oktávu výš než obvykle. Něco se děje – beru schody po dvou a pádím ven. Syn se drží za krk a mezi vzlyky se mi snaží říct, že ho něco píchlo. Pohledem odhaduji na vosu, bolí to jak „šlak“ kolem malé krvavé tečky je asi půl centimetru vyvýšené kolečko nad okolní kůží, vlivem tření rukou kůže okolo vpichu zčervenala.
V první řadě zachovávám klidnou hlavu a pořád na syna mluvím. Samozřejmě, že mi jako zdravotníkovi prolétly hlavou všechny možné komplikace. Proč zrovna na krku? Co když mu otečou dýchací cesty? Co když se udusí? Klid, jen klid.
Rozhodla jsem se kombinovat homeopatickou léčbu s babskými radami☺ V první řadě podávám homeopatický lék Apis mellifica 30 C, poté místo mažu homeopatickým přípravkem DAPIS gel, pak rozkrojím cibuli a přikládám na místo bodnutí. Po třech minutách opět dávka Apis mellifica 30 C a znovu potření DAPISem. Syn se zklidnil, už nepláče a hlásí, že bolest je menší. V první chvíli jsem ještě uvažovala o homeopatickém léku Aconitum, protože byl syn opravdu velmi vyděšený. Naštěstí však dobře spolupracoval, proto jsem jej nakonec nepodala. Po dalších deseti minutách podávám opět Apis mellifica 30 C a potírám DAPISem. Syn je klidný, ruku s cibulí mi odstrčil a pokračuje ve hraní.
Pro ilustraci jsem místo bodnutí vyfotila s odstupem 4 hodin. Místo je zarudlé jen minimálně, bez otoku, bez svědění. Někoho možná napadne, že jsem mohla pořídit foto hned, ale i přesto, že jsem takový experimentátor a dokumentátor, v kritických chvílích mých dětí se snažím být dobrou matkou, takže na foto nebylo samozřejmě v úvodu ani pomyšlení☺
Přeji vám mnoho homeopatických úspěchů při řešení podobných situací.
Vaše Radana
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích