Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Příběhy z ordinace homeopata

Autor: Denisa Wawreczková

Rádi bychom vám, milí čtenáři, představili dva případy z homeopatické ordinace. Náš cíl je tentokrát názorně představit "celostní" pohled na pacienta u chronických potíží. Homeopatické léky, uvedené v těchto dvou článcích, byly zvoleny na základě etiologie (událost, která potíže spustila, vyvolala) a pocitů, které dané potíže provází. 

Ilustrační foto
Zdroj: Boyko Asparuhov

Příběh první:

Dnešní příběh je o 15-ti leté dívce, která měla mnohočetné bradavice na ploskách nohou. Bradavice se objevily náhle v pubertě, byly bolestivé a bylo jich velmi mnoho. Dívce bylo doporučeno chirurgické odstranění, předtím se však rozhodla, že zkusí stav vyřešit homeopaticky. Dle typického charakteru lézí jí byl předepsán lék Antimonium crudum 15 C. Po vybrání prvního balení nedošlo téměř k žádnému efektu.

Druhé balení však přineslo nevídaný obrat. Dívka snědla celou tubu naráz ve snaze otrávit se z nešťastné lásky. Samozřejmě se homeopatiky naštěstí neotrávila a navíc si vyléčila i bradavice.

Lék Antimonium crudum je velkým lékem na hyperkeratózní bradavice a na mentální úrovni má co do činění s tématy platonických lásek a nešťastné zamilovanosti.

Ať už lék pomohl jakkoliv, hlavně že pomohl. Nyní je slečna již paní, je vdaná a má 2 děti.

__________________________________________________________________________________________

Příběh druhý:

Tento případ je krásnou ukázkou toho, jak může být homeopatie velmi efektivní, pokud je odhalena příčina onemocnění a správně postřehnut pacientův pocit a mentální rozpoložení. Nazýváme to podání etiologického léku.

Paní (50 let) trpěla na chronický průjem. Stolice se dostavovala mnohočetně krát za den (6-10x denně). Chtěla řešit případ homeopaticky, kolonoskopické vyšetření odmítala. Léků na chronický průjem je velmi mnoho. Začali jsme tedy otázkou, od kdy potíže začaly. Paní odpověděla, že od té doby, co jí tragicky zemřel syn. „Měla jsem pocit, jako by mi někdo vrazil nůž do srdce.“ Byl jí předepsán lék Arnica montana 15 C 2x denně 5 kuliček. Stolic začalo být méně a méně a během jednoho měsíce se vyprazdňování stabilizovalo do normálu. Lék Arnica montana byl předepsán na základě pocitu zranění - bodná rána do srdce.

...

Poznámka redakce:
Uvedená doporučení neslouží jako návod k samoléčbě. V případě podobných potíží doporučujeme navštěvu homeopatické ordinace.

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Denisa Wawreczková

Autor: Denisa Wawreczkovástudentka veterinární medicíny, studentka Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH

Od malička směřovaly mé krůčky k léčení a ke zvířatům. Klasická medicína pro mě tvoří pevný základ, který velice ráda obohacuji o alternativní metody. Jednou z nich je i homeopatie. Jsem velmi ráda,že jsem díky HLA s homeopatií v kontaktu již jako studentka veterinární medicíny. Mým životním mottem je zůstat neustále otevřená novým poznatkům. Příroda má neuvěřitelné léčivé síly, jen je potřeba se jim odevzdat...

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.6.2020 04:58

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze