Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

SOUTĚŽ UKONČENA_Nová soutěž! Udělejme lékárničku pro plavčíky!

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Už vás nebo někoho blízkého píchla včela nebo vosa? Ano? Stalo se to u vody? A co jste v danou chvíli dělali?... Odpovědi na tyto otázky jsou hlavním tématem naší netradiční soutěže, kterou pro vás přímo "v terénu" vymyslela paní doktorka Eva Kettmannová:-) 

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Tento týden mého šestiletého syna štípla na koupališti do ruky včela. Krabičku s homeopatiky jsem měla bezpečně uloženou v autě na parkovišti a na rukou své nejmenší dítko. Myslela jsem si, že sehnat cibuli nebude problém, avšak ve fastfoodovém bufetu se mému dotazu velice divili: "Čerstvou cibuli??!"

Oproti tomu plavčice byla moc milá a empatická, prý se letos dost často ozývá dětský pláč po štípnutí včelou, loni tady zas řádily vosy. Cibuli ani jinou šetrnou alternativu pro nás však také neměla. Ruku jsme chladili v nejstudenějším bazénu a já jsem přitom pořád přemýšlela, jaká homeopatika a zeleninu(-: bych doporučila do "lékárničky pro plavčíky".

Při té příležitosti mě napadlo, že by bylo zajímavé znát názory a aktuální zkušenosti našich čtenářů a vytvořit "lékárničku pro plavčíky" společně:-)

Pokud máte nějaké náměty, tipy, konkrétní zkušenost s akutními potíži, které jste museli řešit na koupališti, můžete nám napsat  na Facebook Světa homeopatie nebo přímo na mail redakce: redakce@svethomeopatie.cz.

Ty nejlepší a zvlášť nevtipnější náměty samozřejmě odměníme:-)

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 03:11

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze