Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bradavice a zase bradavice

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

Bradavice se s přibývajícím věkem objevují u všech zvířat. U některých plemen psů více než u jiných – pudl, kokršpaněl, boxer a další. Většinou se jedná spíše o kosmetický problém, který vadí při česání. Ale často se bradavice udělá na méně vhodném místě – očním víčku, v okolí genitálu, v oblasti krku. Případně pejskovi vadí jiným způsobem, tak si ji drbe a škrábe, popřípadě kouše.

Ilustrační foto

Nejčastější způsob terapie je chirurgické odstranění. Ale co když má náš zvířecí miláček nějaký komplexní zdravotní problém, který zvyšuje rizika anestézii? Na pomoc je tu homeopatie (a to nejenom pro anesteziologicky rizikové pacienty).

Jak už to bývá u chronických věcí, bradavice nenaroste za jediný den a proto i terapie je dlouhodobějšího charakteru. Většinou se pohybujeme v rozmezí týdnů až měsíců. Chce to hlavně trpělivost a přiznejme si, té se nám ne vždy dostává.

Malý příklad z praxe:

Moje pacientka je velmi sympatická fenka plemene kavalír king charles španěl, kterou majitelé „zdědili“ po své babičce. Jako každá dáma v letech má i své zdravotní problémy. Jejím hlavním je cukrovka, se kterou jsme nějakou dobu bojovali. Daří se nám ji stabilizovat i díky homeopatii. Na pravidelné kontrole hladiny krevního cukru se majitelé svěřili, že fenka má bradavici na očním víčku, která za posledních pár měsíců začala intenzivně růst. Tedy i dráždit oko mechanicky. To se projevovalo mhouřením oka a výrazným slzením. U bradavic, které se vyskytují na očním víčku a rostou směrem k oku, je na místě chirurgické řešení. S ohledem na zdravotní stav fenky se majitelé rozhodli pro homeopatii.

Vzhledem k typu bradavice a také konstituci fenky jsem zvolila kombinaci léků Thuya occidentalis 30 C 1x denně a Calcarea carbonica 15 C 1x denně. Majitele jsem nabádala k trpělivosti. K mému překvapení při kontrole za dva týdny, byla bradavice pryč. Majitel si pochvaloval, jak rychle to zabralo, ale zároveň si postěžoval, že se objevily po těle nové bradavičky a u stávajících se mu zdá, že rostou nebo jinak mění vzhled. Pro mě to byla báječná zpráva - tělo to vzalo podle důležitosti, oko první a teď jsou na řadě další místa. Na majitele jsem se usmála a začala jim vysvětlovat, že teprve teď bude potřeba ta trpělivost, než se nám všechny bradavice podaří odloučit. A je možné, že bude i potřeba léky a dávkování upravit. Uvidíme na příští kontrole.

Návod jak vybírat léky:

Vždy začínám lékem Thuya occidentalis - vybrán na základě pomalého vzniku a vývoje benigního tumoru, podává se v ředění 30 C 1-2x týdně. Podporuje účinek dalších homeopatických léků vybraných podle vzhledu bradavic a místa jejich výskytu.

Pokud jsou bradavice vzhledově tmavé, květákovité nebo mají hrbolatý povrch, se sklonem ke krvácení podáváme ve stejném ředění, tedy 30 C, ale 5 granulí 1x denně.

Další homeopatika přidávám podle vzhledu bradavic a jejich lokalizace, v ředění 15- 30 C 1-2x denně.

Tedy:

  • Causticum – hladké, tvrdé a zrohovatělé, jednotlivě nebo ve shlucích, snadno krvácí, hlavně starší zvířata, oblast hlavy
  • Staphysagria – malé hrbolaté, silně svědí, sklon ke krvácení, oblast víčka nebo řiti
  • Calcarea carbonica – ploché a kulaté, malé, přisedlé, často struky a vemeno, podsaditý zavalitý jedinec se sklonem k tělnatosti
  • Dulcamara – velké a přisedlé, především hlava a končetiny
  • Nitricum acidum – velké, členité, ostře ohraničené, snadno krvácejí, starší jedinci, přechod sliznice a kůže, vzhled bradavic žlutozlatý nebo okolí kůže žluto-zlatavý nádech
  • Antimonium crudum – tvrdé, rohovité, končetiny, často ztluštělé a lámavé drápy, jedinci jsou často tuční a nenasytně hltají
  • Ferrum picricum – drobné špičaté ve shlucích 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.9.2020 08:12

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze