Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nux vomica v polovině minulého století

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Jeden z velkých přínosů homeopatické léčby a rozdíl oproti chemickým lékům je v tom, že homeopatické léky popsané a používané před  200 lety se na stejné potíže používají dodnes...

z knihovny HLA
Zdroj: MUDr. Eva Kettmannová

Například proslulý francouzský homeopat Pierre E. Vannier ve své kazuistice, viz níže, podával Nux vomicu v poválečné Francii na trávící potíže přihlížejíce na další charakteristiky tohoto homeopatického léku (např. zhoršení kolem čtvrté hodiny nad ránem). Nux vomica patří mezi základní a nejčastěji předepisované homeopatické léky dodnes a vzhledem k jejímu širokému využití zrovna u trávících potíží ji často doporučujeme k samoléčbě v článcích Světa homeopatie. Nux vomica stejně jako další homeopatické léky nevyšla z módy ani za 200 let a za tu dobu nebyly zjištěny ani žádné vedlejší účinky, které by byly důvodem k jejímu stažení z lékáren.

Názornou ukázku z historických zdrojů nám umožnila autorka odborné publikace The Sources of Homeopathy Corine Mure. Před třemi lety byla Corine Mure hostujícím přednášejícím na odborném fóru Homeopatické lékařské asociace. Opakovaně ocenila horlivost, jakou se naši lékaři snaží předávat zkušenosti ze své homeopatické praxe mladším kolegům a také náš ambiciózní záměr připravit webový portál pro širokou veřejnost o možnostech homeopatické samoléčby. Corine se rozhodla podpořit nás neobvyklým způsobem. Ani ne rok po její návštěvě jsme z Francie dostali balík se vzácným obsahem - sbírkou historických časopisů z homeopatických kongresů datovaných od začátku až do poloviny minulého staletí. Touto cestou bychom jí chtěli moc poděkovat za tento vzácný dar a podporu.

Akné u pacienta s trávícími potížemi

(Autor Pierre-E. Vannier, kazuistika byla publikována v CAHIER D´HOMEOPATHIE ET DE THERAPEUIQUE COMPARÉE, PARIS, 1946)

Jde o mladého studenta, který trpí na akné s furunkulózními ložisky v obličeji, odolávající různým druhům lokální i celkové léčby. Stěžuje si kromě kožních problémů také na dyspepsii: tíhu v nadbřišku a někdy také na bolest, která nastupuje dvě hodiny po jídle a je často doprovázená ospalostí. Trpí také nespavostí od 4. nebo 5. hodiny ranní. Probouzí se s obtížemi, těžko se mu vstává, bývá mu na zvracení. Při vyšetření byla zjištěna lehká citlivost podžebří na pravé straně.

Indikace: NUX VOMICA 5 C - 2 granule ¼ hodiny před dvěma hlavními jídly, rozkousat a nechat rozpustit v ústech.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 11:33

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze