Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

SOUTĚŽ UKONČENA_Letní soutěž o vouchery do Národní kavárny...

Autor: Redakce

Léto je čas dovolených, výletů, čas poznávání různých míst a pro mnohé i čas na návštěvu našeho hlavního města. Proto jsme pro vás připravili soutěž, tentokrát o vouchery do nově zrekonstuované prvorepublikové Národní kavárny...

Ilustrační foto
Zdroj: www.narodnikavarna.cz

"Je to pro nás domov v centru Prahy", tak na nedávném setkání s novináři a týmu Světa homeopatie popsala atmosféru Národní kavárny paní doktorka Ilona Ludvíková...

Národní kavárna byla založena už v roce 1896 a rázem byla novodobou atrakcí velkoměstské Prahy. Obdobím největší slávy Národní kavárny bylo pět let mezi roky 1923–1928. Tehdy se zde bylo možné setkat prakticky s každým, kdo v české kultuře něco znamenal. Denně se zde u kavárenských stolků scházela celá kulturní obec. Pravidelnými hosty kavárny byli Jan Neruda, bratři Čapkové, Vítězslav Nezval, František Halas, František Hrubín, S.K.Neuman, Viktor Dyk, Eduard Bass, Ferdinand Peroutka, Jaroslav Seifert, Konrát Biebel, Vladislav Vančura a mnoho dalších významných osobností, které našli v Národní kavárně své útočiště.

V roce 2013 byla Národní kavárna sídlící na Národní třídě 11 na Praze 1 zrekonstruována a v prvních měsících roku 2014 jí byla vrácena "tvář" První republiky. Pokud se zapojíte do naší soutěže, můžete vyhrát jeden ze tří dárkových voucherů v hodnotě 500,- Kč a zavítat na místa, kde se stýkali mnohé osobnosti. 

Národní kavárně najdete mimo jiné náš časopis "Okénko do Světa homeopatie". Okénko jsme začali vydávat před rokem a pro velký úspěch prvního čísla jsme v jeho vydávání neméně úspěšně pokračovali. Dnes je Okénko do Světa homeopatie, v němž najdete výběr článků za našeho portálu, žádaným artiklem a při troše štěstí ho najdete v lékárnách nebo v ordinacích vašich lékařů. 

Soutěžní otázka zní: Kolik čísel časopisu "Okénko do Světa homeopatie" jsme již vydali?

a) 3
b) 5
c) 4

Nápovědu naleznete na našich stránkách, kde má naše Okénko v sekci "Homeopatie" svůj prostor (svethomeopatie.cz/cs/1317-okenko-do-sveta-homeopatie)

Správnou odpověď zašlete na e-mail: redakce@svethomeopatie.cz nejpozději do pátku,18.7.2014, kdy bude soutěž ukončena.

Více se o Národní kavárně dozvíte zde: www.narodnikavarna.cz

 

 

 

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.1.2020 23:30

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze