Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Letní sandálková zkušenost

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Naší předškolačce se na začátku zimy na chodidle objevila jedna velká bradavice, za pár týdnů přibyly ještě tři menší. Můj manžel má "pod palcem" bylinky, tinktury, odvary, nálevy, já homeopatika a olejíčky. Léčení většinou kombinujeme a tak tomu bylo i tentokrát...

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Tentokrát jsme si řekli, že zkusíme léčbu oddělit, ať víme, co zabralo. Manžel nastoupil jako první s tím, že několik bradavic se mu už podařilo "vypudit", že to bude raz-dva. Měl pravdu. Skutečně se vlaštovičník, tea tree olej, česneková tinktura v minulosti osvědčily. Dorotčiny bradavice byly ale hodně tvrdohlavé a pryč nechtěly. Čekali jsme, léčili jsme, upravili jsme i stravu, ale nic se nedělo. Mezitím přišlo jaro, teplejší počasí, dokonce i velké horko. Koupili jsme sandálky, ze skříně připravili otevřené letní botičky.

A tím začal Dorotčin smutek. Styděla se obouvat si letní botičky naboso. I v baletu se přezouvala do "piškot" tak, aby ji nikdo neviděl ("Protože by se s ní pak určitě nikdo nechtěl kamarádit!"). S manželem jsme se tedy domluvili, že nyní je čas na homeopatika. Nasadila jsem trojkombinaci léků: Antimonium crudum 15 C, 2x denně 5 granulí, Nitricum acidum 15 C, 2x denně 5 granulí a Thuya occidentalis 30 C, 1x za týden 5 granulí.

Proč jsem zvolila právě tyto homeopatické léky?

  • Antimonium crudum - podává se u bradavic na rukách a chodidlech, "naše" byly tvrdé, zrohovatělé.
  • Nitricum acidum - podává se u rozbrázděných bradavic se sklonem ke krvácení, s nerovným okrajem, Dorotku bradavice i bolely.
  • Thuya occidentalis - vhodná u bradavic jakéhokoliv tvaru

Asi po dvou týdnech bylo vidět, že se něco děje, ale pořád jsme chodili v ponožkách. MUDr. Eva Kettmannová nám poradila, ať zhustíme dávkování léku Thuya, pokud chceme léčbu urychlit. Dcerce jsme dali Thuyu třikrát po sobě s odstupem tří dnů a bradavice se začaly vylupovat. Bylo evidentní, že léčba zabrala. Na první dovolené si Dorotka vyloupla i poslední bradavici a s radostí běhala bosky po trávě. I do sandálek si už ponožky nedává.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 11:17

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze