Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Letní sandálková zkušenost

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Naší předškolačce se na začátku zimy na chodidle objevila jedna velká bradavice, za pár týdnů přibyly ještě tři menší. Můj manžel má "pod palcem" bylinky, tinktury, odvary, nálevy, já homeopatika a olejíčky. Léčení většinou kombinujeme a tak tomu bylo i tentokrát...

Ilustrační foto

Tentokrát jsme si řekli, že zkusíme léčbu oddělit, ať víme, co zabralo. Manžel nastoupil jako první s tím, že několik bradavic se mu už podařilo "vypudit", že to bude raz-dva. Měl pravdu. Skutečně se vlaštovičník, tea tree olej, česneková tinktura v minulosti osvědčily. Dorotčiny bradavice byly ale hodně tvrdohlavé a pryč nechtěly. Čekali jsme, léčili jsme, upravili jsme i stravu, ale nic se nedělo. Mezitím přišlo jaro, teplejší počasí, dokonce i velké horko. Koupili jsme sandálky, ze skříně připravili otevřené letní botičky... A tím začal Dorotčin smutek. Styděla se obouvat si letní botičky naboso. I v baletu se přezouvala do "piškot" tak, aby ji nikdo neviděl ("Protože by se s ní pak určitě nikdo nechtěl kamarádit!"). S manželem jsme se tedy domluvili, že nyní je čas na homeopatika. Nasadila jsem trojkombinaci Antimonium crudum (15C, 2x/denně 5 granulí), Nitricum acidum (15C, 2x/denně) a Thuyu (30C, 1x/týden).

Proč jsem zvolila právě tyto homeopatické léky?

Antimonium crudum - podává se u bradavic na rukách a chodidlech. "Naše" byly tvrdé, zrohovatělé.

Nitricum acidum - podává se u rozbrázděných bradavic se sklonem ke krvácení, s nerovným okrajem, Dorotku bradavice i bolely.

Thuya occidentalis - vhodná u bradavic jakéhokoliv tvaru

Asi po dvou týdnech bylo vidět, že se něco děje, ale pořád jsme chodili v ponožkách. MUDr. Kettmannová nám poradila, ať zhustíme dávkování Thuyi, pokud chceme léčbu urychlit. Dcerce jsme dali Thuyu třikát po sobě s odstupem tří dnů a bradavice se začaly vylupovat. Bylo evidentní, že léčba zabrala. Na první dovolené si Dorotka vyloupla i poslední bradavici a s radostí běhala bosky po trávě. I do sandálek si už ponožky nedává:-)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.4.2021 07:37

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze