Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak jsem to zase jednou nenašla

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Také si užíváte prázdniny? Já pracuji, ale v průběhu slunečných odpolední se snažíme vymýšlet výlety pro děti. Již z názvu je patrné, že ne vždy vyjde vše podle představ☺

Ilustrační foto
Zdroj: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Zdejší terén ještě příliš neznám, tak se orientuji podle mapy a cedulí. A le znáte to. Za sebe můžu říct, že můj orientační smysl je nevalný. Abych si i já dala do těla a současně si užilo naše dítko, občas mu vyvezeme kolo autem a pokračujeme dál po vrstevnici. Jenže… Místo vrstevnice jsem nějakým podivným omylem☺ odbočila na jinou, horní cestu. Divila jsem se, to ano, mělo to vést rovně a z kopce, ale místo toho jsem to nebohé pětileté dítě tahala pořád do kopce a ještě k tomu po kamenech. Malý statečný „sportista“ (tak se náš malý označuje, namená to – sportovec), to všechno krásně zvládl. Samozřejmě byl vyčerpaný a bolelo ho celé tělo.

Jak můžete v takovém případě podpořit regeneraci organismu?

Mnoho našich čtenářů již automaticky napadne Arnica montana, což je výborná volba:
Arnica montana 9 C – 5 granulí 2x denně, nebo 10 granulí do půl litru neperlivé vody a popíjet.

Pro regeneraci je obzvlášť, ale nejen u dětí velmi vhodný lék Kalium phosphoricum. Právě děti nemají ještě optimálně vyvinutou možnost vytrvalostní aktivity. Jejich přirozená pohybová aktivita probíhá obvykle nárazově, chvíli jsou akční a chvíli relaxují a tyto momenty se neustále, někdy velmi rychle, v pravidelných intervalech střídají. Phosphorická složka léku působí v oblasti jater, na jejichž optimální funkci závisí naše regenerace.

Kalium phosphoricum 15 C – 5 granulí 2x denně, nebo opět přidat do pitného režimu.

Tak hodně sil pro vaše sportisty přeje Radana


 

 

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.3.2019 20:37

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze