Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak jsem to zase jednou nenašla

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Také si užíváte prázdniny? Já pracuji, ale v průběhu slunečných odpolední se snažíme vymýšlet výlety pro děti. Již z názvu je patrné, že ne vždy vyjde vše podle představ☺

Ilustrační foto
Zdroj: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Zdejší terén ještě příliš neznám, tak se orientuji podle mapy a cedulí. A le znáte to. Za sebe můžu říct, že můj orientační smysl je nevalný. Abych si i já dala do těla a současně si užilo naše dítko, občas mu vyvezeme kolo autem a pokračujeme dál po vrstevnici. Jenže… Místo vrstevnice jsem nějakým podivným omylem☺ odbočila na jinou, horní cestu. Divila jsem se, to ano, mělo to vést rovně a z kopce, ale místo toho jsem to nebohé pětileté dítě tahala pořád do kopce a ještě k tomu po kamenech. Malý statečný „sportista“ (tak se náš malý označuje, namená to – sportovec), to všechno krásně zvládl. Samozřejmě byl vyčerpaný a bolelo ho celé tělo.

Jak můžete v takovém případě podpořit regeneraci organismu?

Mnoho našich čtenářů již automaticky napadne Arnica montana, což je výborná volba:
Arnica montana 9 C – 5 granulí 2x denně, nebo 10 granulí do půl litru neperlivé vody a popíjet.

Pro regeneraci je obzvlášť, ale nejen u dětí velmi vhodný lék Kalium phosphoricum. Právě děti nemají ještě optimálně vyvinutou možnost vytrvalostní aktivity. Jejich přirozená pohybová aktivita probíhá obvykle nárazově, chvíli jsou akční a chvíli relaxují a tyto momenty se neustále, někdy velmi rychle, v pravidelných intervalech střídají. Phosphorická složka léku působí v oblasti jater, na jejichž optimální funkci závisí naše regenerace.

Kalium phosphoricum 15 C – 5 granulí 2x denně, nebo opět přidat do pitného režimu.

Tak hodně sil pro vaše sportisty přeje Radana


 

 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 15:41

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze