Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bábovka pro indiány - celozrnná bez vajec a mléka!

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Dnes pro vás máme tip na bábovku, která se hodí nejen ke "školkové" snídani, ale i jako svačinka na cestu na dovolenou...

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

Na konci školního roku mají v naší školce předškoláci Indiánskou noc. Je to pro pani učitelky určitě hodně vyčerpávající akce - v červnu jsou už unavené, musí dětem připravit program, spát jdou až někdy po jedenácté a určitě spí jen tak "na jedno oko", protože mají na starost školkové děti. Naše předškolačka se na indiánské spaní moc těšila, přemýšlela, jak si učesat vlasy, nalakovala si nehty... Akorát jsme měly problém a Dorotka ho hodně řešila - občas se nám v noci stane, že se na močení nevzbudí... Dostala tedy před odchodem dávku BACHOVEK a odcházela v klidu. I spaní bylo bez nehody. Ke snídani mívají indiáni každoročně bábovku, kterou jim upečou jejich paní učitelky.

Letos jsem jim nabídla pomoc a mým úkolem bylo upéct něco ke snídani... Nepekla jsem klasickou bábovku, zvolila jsem celozrnnou variantu, bez vajec, mléka a s přidaným mákem.

Potřebujeme:

2 hrníčky celozrnné špaldové mouky (jemně mleté)
3/4 hrníčku třtinového cukru
kypřící prášek (anebo sodu)
1 - 1 a 1/2 hrníčku mletého máku
vanilka (anebo vanilkový cukr)
1, 5 dl kvalitního oleje (můžeme přikápnout ještě pár kapek citronové silice)
1 a 1/4 hrníčku vody
olej a kokos na formu

V misce smícháme nejdříve suché ingredience, přidáme olej a vodu. Formu na bábovku vytřeme olejem a vysypeme kokosem, vlijeme těsto a vložíme do vyhřáté trouby. Pečeme na 180 - 190°C.

  • TIP: Ze stejného těsta můžeme péct i mufiny - chutnají skvěle plněné domácí marmeládou, či kostičkou kvalitní čokolády, kterou vsadíme na střed mufinu (přitlačíme, aby moc při pečení moc nevytékala). Mufinky se skvěle hodí i jako svačinka na cestu na dovolenou...

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.5.2020 20:36

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze