Rychlé rady
Víte, že ...
Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Výživa dětí a její vliv na dětskou psychiku a schopnost soustředění
Autor: Hana Lang
Jídlo, které jíme, je jako palivo, potřebné k tomu, aby naše tělo mohlo správně fungovat. Dodává tělu potřebnou energii a látky na všechny metabolické děje v organismu. Každá buňka našeho těla vyžaduje neustálý, každodenní přísun výživných látek k jejímu optimálnímu fungování. Jídlo, které přijímáme, ovlivňuje každičkou buňku našeho organismu a následně pak i naše zdraví, náladu, mozkovou činnost, hladinu energie, psychickou rovnováhu a celkové zdraví. Stejně tak je tomu i u našich dětí. Optimální příjem energie v podobě sacharidů, tuků a bílkovin a všech dalších potřebných látek jako jsou vitamíny, minerály a stopové prvky se v průběhu dětského života mění.

Například na rozdíl od kojence, který je zcela odkázán na mateřské mléko, nebo jeho adekvátní náhradu, roste dítě mezi 1-3 rokem života mnohem pomaleji a jeho nároky na energii jsou nižší na kg tělesné váhy. V tomto věku dítě začíná chodit, čímž se zvyšuje nárok těla na pevnost jeho struktury a svalovou hmotu. Příjem kvalitních bílkovin a minerálů potřebných k růstu kostí se zvyšuje. Také je zvýšená potřeba železa a zinku.
V dětském věku tedy pokládáme základy pro dobře stavěný a bezchybně fungující organismus. Proto je radno začít se zdravou výživou co nejdříve a uvědomit si její důležitost pro štěstí a zdraví našich potomků. Důležité je naučit děti i správný pitný režim. Děti jsou pasivními strávníky a naprosto odkázané na vědomosti, vůli a snahu jejich rodičů a lidí v jejich blízkém okolí. Nezdravá strava vede k riziku depresí a náladovosti, způsobuje různá onemocnění zažívacího traktu, kardiovaskulárních onemocnění, obezitě, narušuje imunitní systém a zvyšuje náchylnost k nachlazení a chřipce.
Ve své praxi jsem se setkala s jedním malým chlapečkem, který byl neustále nemocný, měl průhlednou kůži a kruhy pod očima. Přesto byl aktivní a velmi milý. Rád běhal, ale velmi rychle se unavil. Když jsem vyhodnotila jeho jídelníček, zjistila jsem, že se skládá pouze ze sladkostí. Ráno snídal krajíc chleba s nutelou, ke svačině dostal čokoládový pudink, když měl pizzu tak jen tu s ananasem, večer si přál palačinky, nebo krupicovou kaši. Rodiče mu vše s láskou dopřávali a nechápali, proč je stále nemocný a má problémy se soustředěním se. Každý svého štěstí strůjcem, jen u dětí je to jinak. Jejich strůjcem štěstí a spokojenosti jsou jejich rodiče.
Děti by měli jíst úměrně ke svému věku dostatek kvalitních bílkovin v podobě kvalitního masa, sýrů, mléčných výrobků, vajíček a ryb; sacharidů bohatých vlákninu, v podobě celozrnného pečiva. Děti by měly přijímat podle věku asi 5-10g vlákniny denně. Toto nesplňuje ani většina dospělých v české republice, natož pak dětí, které milují bílé rohlíky a housky; správných tuků v podobě rostlinných olejů a samozřejmě ovoce a zeleninu, které obsahují tak důležité vitamíny a minerály, ale také již zmíněnou vlákninu. Děti by měli jíst více ovoce než zeleniny. Poměr ovoce a zeleniny se v průběhu dospívání mění ve prospěch zeleniny. Děti jsou aktivní, neustále se hýbou, vymýšlejí si různé hry a na to potřebují dostatek těchto látek.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.
Svet Homeopatie na sociálních sítích