Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Výživa dětí a její vliv na dětskou psychiku a schopnost soustředění

Autor: Hana Lang

Jídlo, které jíme, je jako palivo, potřebné k tomu, aby naše tělo mohlo správně fungovat. Dodává tělu potřebnou energii a látky na všechny metabolické děje v organismu. Každá buňka našeho těla vyžaduje neustálý, každodenní přísun výživných látek k jejímu optimálnímu fungování. Jídlo, které přijímáme, ovlivňuje každičkou buňku našeho organismu a následně pak i naše zdraví, náladu, mozkovou činnost, hladinu energie, psychickou rovnováhu a celkové zdraví. Stejně tak je tomu i u našich dětí. Optimální příjem energie v podobě sacharidů, tuků a bílkovin a všech dalších potřebných látek jako jsou vitamíny, minerály a stopové prvky se v průběhu dětského života mění.      

Zdravá výživa

Například na rozdíl od kojence, který je zcela odkázán na mateřské mléko, nebo jeho adekvátní náhradu, roste dítě mezi 1-3 rokem života mnohem pomaleji a jeho nároky na energii jsou nižší na kg tělesné váhy. V tomto věku dítě začíná chodit, čímž se zvyšuje nárok těla na pevnost jeho struktury a svalovou hmotu. Příjem kvalitních bílkovin a minerálů potřebných k růstu kostí se zvyšuje. Také je zvýšená potřeba železa a zinku.

V dětském věku tedy pokládáme základy pro dobře stavěný a bezchybně fungující organismus. Proto je radno začít se zdravou výživou co nejdříve a uvědomit si její důležitost pro štěstí a zdraví našich potomků. Důležité je naučit děti i správný pitný režim. Děti jsou pasivními strávníky a naprosto odkázané na vědomosti, vůli a snahu jejich rodičů a lidí v jejich blízkém okolí. Nezdravá strava vede k riziku depresí a náladovosti, způsobuje různá onemocnění zažívacího traktu, kardiovaskulárních onemocnění, obezitě, narušuje imunitní systém a zvyšuje náchylnost k nachlazení a chřipce.

Ve své praxi jsem se setkala s jedním malým chlapečkem, který byl neustále nemocný, měl průhlednou kůži a kruhy pod očima. Přesto byl aktivní a velmi milý. Rád běhal, ale velmi rychle se unavil. Když jsem vyhodnotila jeho jídelníček, zjistila jsem, že se skládá pouze ze sladkostí. Ráno snídal krajíc chleba s nutelou, ke svačině dostal čokoládový pudink, když měl pizzu tak jen tu s ananasem, večer si přál palačinky, nebo krupicovou kaši. Rodiče mu vše s láskou dopřávali a nechápali, proč je stále nemocný a má problémy se soustředěním se. Každý svého štěstí strůjcem, jen u dětí je to jinak. Jejich strůjcem štěstí a spokojenosti jsou jejich rodiče.

Děti by měli jíst úměrně ke svému věku dostatek kvalitních bílkovin v podobě kvalitního masa, sýrů, mléčných výrobků, vajíček a ryb; sacharidů bohatých vlákninu, v podobě celozrnného pečiva. Děti by měly přijímat podle věku asi 5-10g vlákniny denně. Toto nesplňuje ani většina dospělých v české republice, natož pak dětí, které milují bílé rohlíky a housky; správných tuků v podobě rostlinných olejů a samozřejmě ovoce a zeleninu, které obsahují tak důležité vitamíny a minerály, ale také již zmíněnou vlákninu. Děti by měli jíst více ovoce než zeleniny. Poměr ovoce a zeleniny se v průběhu dospívání mění ve prospěch zeleniny. Děti jsou aktivní, neustále se hýbou, vymýšlejí si různé hry a na to potřebují dostatek těchto látek.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Hana Lang

Autor: Hana Langlékařsky ověřený nutriční terapeut, trenér fitness

Hana Lang se zabývá zdravou výživou již 13 let od narození svého prvního syna. Vystudovala obor lékařsky ověřený nutriční terapeut na Centru přírodního léčitelství v Mnichově. Nyní působí jako výživový poradce v Ambulanci komplexní výživy, sportovní osobní trenér a couch.

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.12.2022 01:30

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze