Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Za každou cenu

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Ano, přesně tak, má dcera "musela" jet na závody za každou cenu. Alespoň tak to připadalo mně večer před odjezdem, kdy dostala třeskutou rýmu a bolelo ji v krku. Co teď?!

Ilustrační foto
Zdroj: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

V prvé řadě jsem se jí podívala do krku, který byl naštěstí normální barvy. Podala jsem Oscillococcinum jednu tubičku a Apis mellifica 30 C. S tímto lékem mám v počátečních stádiích bolestí v krku velmi dobrou zkušenost, může snížit otok sliznic postižených zánětem. Bez teploty, bez kašle, dominuje únava, rýma a bolest v krku už jen při polknutí. Noc byla klidná, ráno vstáváme v pět hodin. Stav stejný jako večer, přidává se únava.

Znovu podávám Oscillococcinum a Apis a vybavuji dceru homeopatickými léky a radami:
Oscillococcinum – 3x denně
Apis mellifica 30 C – 3x denně
Muriaticum acidum 15 C – velmi dobrý homeopatický lék v případě vyčerpání, fyzického i psychického s velkou emoční zátěží.
Ferrum phosphoricum 9 C – homeopatické léky vycházející při výrobě z kovů se dobře osvědčují u pacientů, kteří jsou laicky řečeno „urputní“, složka phosphoru zase dodává energii buňkám.
Dva posledně zmiňované léky doporučuji užívat minimálně 2x denně v dávce 5 granulí.

Výsledek se dostavil, závody jsme úspěšně zvládly, dcera v Náchodě, já doma napnutá jak struna☺

A jak to bylo dál?

Další den se přidal suchý kašel, kromě inhalací Vincentky jsem přidala přes den homeopatický lék Spongia tosta 5 C, který zvlhčuje kašel a na noc kromě Priessnitzova obkladu na krk také homeopatický lék Drosera 30 C na ztlumení kašle.

Celá léčba trvala týden a zase jsme to jednou zvládly. Když napíši „uf“ jistě mi nejedna maminka bude rozumět☺

Přeji všem, aby to s homeopatickou léčbou zvládli taky ☺
 

 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.2.2020 20:40

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze