Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Originální zakladač na homeopatika

Autor: Redakce

V nedávné době proběhla na našem webu fotosoutěž. Naše čtenářka Martina nás kromě skvělé fotky zaujala vlastnoručně vyrobeným zakladačem na homeopatika, který se dá skvěle využít na cesty. O postup jeho výroby se s námi podělila...

Ilustrační foto
Zdroj: Martna Zaplatová

Pro zhotovení tohoto zakladače jsem využila staré povlečení ze 100% bavlny, gumu ze starých tepláků a silný alobal - tvrdý, který se nedá ručně roztrhnout.  

Nejdříve jsem si z látky i z alobalu ustřihla dva obdélníky velikosti 55 x 45 cm z latky. Alobal jsem použila kvůli tomu, abych ochránila homeopatické léky před různými nepříznivými vlivy. Poté jsem si na délku rozstříhala gumičky na 4 delší pruhy, vzala jsem jeden homeopatický lék, naměřila jsem si vzdálenost řad dle jeho velikosti (vyšlo mi to na 4 řady, 9 cm pod sebou), abych věděla, kam umístím proužky gumičky. 

A pak přišlo to nejtěžší - metr a pravítko! 

Naměřila jsem 7 cm ze všech stran, tj. 7 cm shora, zespodu a z obou stran tak, aby léky nepřečnívaly. Pak jsem si v každém řádku, kde budou gumičky, naměřila vzdálenosti 2 cm, 1 cm, 2 cm,1 cm... a to až do konce a přidala jsem 2 cm na založení a 1 cm pro možnost zarolovat látku pro uzavření pořadače. Naměřila jsem tak všechny 4 proužky, označila jsem si je křídou a nalinkovala. Pak jsem si vzala gumičku, položila ji na linku a postupně jsem ji na stroji přišila k látce (pro možnost založení léku). Stejně jsem přišila i ostatní gumičky.

Když bylo hotovo, zakladač jsem vyprala, aby se umyla křída, vyžehlila a přišila jsem k sobě naruby část dvou látek, otočila je a vložila mezi ně hliníkovou fólii (pevný alobal) a dokončila jsem spojení látek přešitím skrz fólii tak, aby se nehýbala. 

Nápad to byl dobrý, ale pracný. Ale když teď něco rychle hledám, nemusím vysypávat celou krabici s homeopatiky a dlouze hledat, zda určitý lék mám či nikoli. Po zasunutí léku do zásobníku vše hezky sroluji, zajistím gumičkami a uklidím. Brzy se tedy chystám na výrobu dalšího zakladače, do tohoto se vejde 56 léků a já už jich potřebuji víc:-)

Martina Zaplatová

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.8.2019 10:59

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze