Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Originální zakladač na homeopatika

Autor: Redakce

V nedávné době proběhla na našem webu fotosoutěž. Naše čtenářka Martina nás kromě skvělé fotky zaujala vlastnoručně vyrobeným zakladačem na homeopatika, který se dá skvěle využít na cesty. O postup jeho výroby se s námi podělila...

Ilustrační foto
Zdroj: Martna Zaplatová

Pro zhotovení tohoto zakladače jsem využila staré povlečení ze 100% bavlny, gumu ze starých tepláků a silný alobal - tvrdý, který se nedá ručně roztrhnout.  

Nejdříve jsem si z látky i z alobalu ustřihla dva obdélníky velikosti 55 x 45 cm z latky. Alobal jsem použila kvůli tomu, abych ochránila homeopatické léky před různými nepříznivými vlivy. Poté jsem si na délku rozstříhala gumičky na 4 delší pruhy, vzala jsem jeden homeopatický lék, naměřila jsem si vzdálenost řad dle jeho velikosti (vyšlo mi to na 4 řady, 9 cm pod sebou), abych věděla, kam umístím proužky gumičky. 

A pak přišlo to nejtěžší - metr a pravítko! 

Naměřila jsem 7 cm ze všech stran, tj. 7 cm shora, zespodu a z obou stran tak, aby léky nepřečnívaly. Pak jsem si v každém řádku, kde budou gumičky, naměřila vzdálenosti 2 cm, 1 cm, 2 cm,1 cm... a to až do konce a přidala jsem 2 cm na založení a 1 cm pro možnost zarolovat látku pro uzavření pořadače. Naměřila jsem tak všechny 4 proužky, označila jsem si je křídou a nalinkovala. Pak jsem si vzala gumičku, položila ji na linku a postupně jsem ji na stroji přišila k látce (pro možnost založení léku). Stejně jsem přišila i ostatní gumičky.

Když bylo hotovo, zakladač jsem vyprala, aby se umyla křída, vyžehlila a přišila jsem k sobě naruby část dvou látek, otočila je a vložila mezi ně hliníkovou fólii (pevný alobal) a dokončila jsem spojení látek přešitím skrz fólii tak, aby se nehýbala. 

Nápad to byl dobrý, ale pracný. Ale když teď něco rychle hledám, nemusím vysypávat celou krabici s homeopatiky a dlouze hledat, zda určitý lék mám či nikoli. Po zasunutí léku do zásobníku vše hezky sroluji, zajistím gumičkami a uklidím. Brzy se tedy chystám na výrobu dalšího zakladače, do tohoto se vejde 56 léků a já už jich potřebuji víc:-)

Martina Zaplatová

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 05:26

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze