Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Není důležité jen, co jíme, ale i jak jíme!

Autor: Hana Lang

Stravovací návyky dětí se začínají rodit v domácím prostředí užší rodiny, avšak později se dostávají pod vliv stravovacích návyků ve školkách a školách. Právě proto je role rodiny v tomto ohledu velmi důležitá.

Ilustrační foto

Děti přijímají stravovací návyky své rodiny již od velmi útlého věku. Tyto návyky se postupně dostávají do jejich podvědomí a vytváří se tak základ jejich pozdějších vlastních stravovacích návyků. Už miminko si uvědomuje, v jakém prostředí je kojeno, nebo krmeno. Zde vše začíná. Později si všímá způsobu stolování a zvyků rodiny při něm.

Děti milují a potřebují rituály, zklidňují je a pomáhají jim při zvládání různých stresových situací. Stravovací režim je jeden z těch nejdůležitějších rituálů pro každé dítě. Společné snídaně či večeře dodávají dětem pocit jistoty a pospolitosti rodiny. Rodina by tedy měla stolovat pohromadě v klidném, příjemném prostředí a v dobré náladě. Při jídle by se neměly řešit žádné problémy. Děti si všechny pocity spojené s přijímáním potravy zapamatují a budou je doprovázet po celý život. Mohou zde vzniknout základy pro různé poruchy příjmu potravy.

Jednou ke mně do praxe přišla dívka, která trpěla anorexií. Při následné diagnostice jsem zjistila, že nemá ráda jídlo a při jeho konzumaci trpí pocitem úzkosti. Jídlu se proto raději vyhýbala. S kamarády nechodila na večeře ani na party. Když jedla, tak sama v koutku svého bytu. U stolu jíst odmítala. V průběhu konzultace vyšlo najevo, že jí otec při společných večeřích v dětství káral a pohlavkoval za prohřešky, kterých se dopustila ve škole během dne.

Na tomto příkladu je znát, jak dalece nás ovlivňují naše zážitky v dětství i v oblasti výživy.

Děti nikdy během jídla ani kvůli němu netrestejte. Jídlem je ale ani neodměňujte. Jídlo není ani za trest ani za odměnu, je to nezbytná a naprosto přirozená součást našeho života. Nenuťte je jíst, co nemají rády. Dejte jim vždy na výběr z více variant a nabízejte jim neustále nové potraviny. Nechte děti občas, aby samy rozhodly, na co mají chuť. Ať vám pomohou s návrhem týdenního jídelního lístku - i zdánlivě nezdravé pokrmy, které si často vymyslí, mají své zdravé dvojníky. Vezměte je s sebou na nákup a nechte je vybrat v oddělení ovoce a zeleniny, co nového by chtěly ochutnat. Zapojte je aktivně do přípravy jídel a svačin. Vždy jim jděte příkladem!
Děti se neučí nasloucháním, ale napodobováním! Proto je jejich výchova i ke správné životosprávě výzvou hlavně pro nás, rodiče!

Přeji vám na této cestě hodně úspěchů.

 

Poznámka redakce: Homeopatické léky mohou být prodávány ve formě granulí (kuliček), tablet, sirupů nebo v alkoholovém roztoku. Rozpouštějí se v ústech. Léky není vhodné užívat bezprostředně před jídlem a pitím nebo těsně po něm. Doporučován je časový odstup od jídla cca 15-20 minut. U kojenců a malých dětí se homeopatický lék rozpouští v malém množství čisté (neperlivé) vody. Dítěti se podává buď po lžičkách, nebo postupně dítě vodu s lékem upíjí.

Více se o zásadách užívání homeopatických léků dozvíte zde: svethomeopatie.cz/cs/213-co-je-to-homeopaticky-lek-a-jake-jsou-zasady-jeho-uzivani
 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Hana Lang

Autor: Hana Langlékařsky ověřený nutriční terapeut, trenér fitness

Hana Lang se zabývá zdravou výživou již 13 let od narození svého prvního syna. Vystudovala obor lékařsky ověřený nutriční terapeut na Centru přírodního léčitelství v Mnichově. Nyní působí jako výživový poradce v Ambulanci komplexní výživy, sportovní osobní trenér a couch.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 09:05

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze