Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Akutní bolest uší u dětí

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Mnoho malých dětí trápí bolesti uší. Je-li batole příliš malé, neumí přesně říci, co ho bolí. Pokud jde o bolest ucha, rodiče ji většinou poznají tak, že má dítě ouško načervenalé, chytá se za něj a je plačtivé. Bolest uší se objevuje nejčastěji při silné rýmě. Malé děti neumějí smrkat, odsávání hlenů je nepříjemné a ne vždy se podaří předejít nahromadění hlenů a bolesti uší zabránit. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Co dělat při akutních bolestech uší?

Pokud se bolesti uší objeví náhle okolo půlnoci, homeopatický lék první pomoci bude: Aconitum 9 C v dávkování 5 granulí po ½ hodině až do vymizení bolesti.

Snažte se udržet dítě v klidu, zvýšený průtok krve bolest zhoršuje. 

Prokapejte nos nosními kapkami.

Vykapejte dítěti uši, například lihovými kapkami do uší, které jsou volně prodejné s obsahem kyseliny borité a lihu. Před aplikací je doporučujeme ohřát na pokojovou teplotu. Ze začátku vykapávejte ucho přibližně každou 1/2 hodinu asi 3-4x, následně 4-5x denně.

K léčbě počínajícího zánětu můžete použít tato homeopatika: 

Ferrum phosphoricum 15 C – bolest ucha nastupuje pozvolna, teplota do 38 st. C.

Belladonna 15 C - náhlé bolesti uší pulzujícího charakteru, červený horký obličej, vysoká teplota

Chamomilla 15 C – vhodná pro děti, které jsou velice přecitlivělé na bolest, snadno se podráždí, mívají záchvaty zlosti, při potížích je nic neuklidní, pořád se něčeho dožadují.

Capsicum anuum 15 C - vhodný na pálivou bolest ucha.

Dávkování: rozpustit 10 granulí homeopatického léku v malé PET lahvi v čisté vodě a odpíjet každých 15 minut, se zlepšením intervaly prodlužujte. Léky lze i kombinovat.

V ideálním případě je možné přidat lék Aviaire 1x denně 5 granulí. Tento homeopatický lék je na lékařský předpis. Kliničtí homeopaté tento lék předepisují svým pacientům i preventivně 1-2x měsíčně v zimním období.

V rámci léčby můžete vyzkoušet i Kneippovu metodu - obklad z hořčičné moučky. Je to starý domácí prostředek užívaný na lehký zánět uší, který dobře snášejí i děti.
Jak na to:  Z trochy hořčičné moučky a trochy horké vody umíchejte řídkou kaši. Pak ji natřete na šátek nebo kapesník a na 15 minut přiložte na zanícené ucho.

Pokud bolesti uší nebo vysoké horečky i přesto přetrvávají a do několika hodin nevymizí, je nutno navštívit LÉKAŘE! Hnisavý zánět středního ucha je nutné léčit antibiotiky.

Když lékař usoudí, že je nutné ouško píchnout nebo bubínek praskne sám, následné hojení se pomocí homeopatických léků urychlí.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:11

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze