Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Argentum nitricum pro koně?

Kolektiv autorů: MVDr. Lada Paulů, MVDr. Věra Vlachová

Ráda bych se s vámi podělila o kazuistiku. Jedná se o kobylku kolegyně, paní doktorky Věrky Vlachové. Holky měly problém při práci a tak jsme pomocí homeopatie hledaly (a našly:) pomoc. Vyprávění je nejlepší z „první ruky“ a tak nám svůj příběh popsala paní doktorka osobně... 

Ilustrační foto
Zdroj: MVDr. Lada Paulů

"Před 2 lety jsem si koupila 12ti letou kobylku českého teplokrevníka s vidinou lehkého parkurového sportu. Jaké bylo překvapení, když vyšlo na povrch, že s kobylkou nebylo zacházeno zrovna v rukavičkách. Zvíře bylo nervózní, ve výběhu nechytitelné, nedůvěřivé, kopalo po všem, co se kolem mihlo. Čištění bylo doslova "boj", o sedlání a uždění nemluvě. Pod sedlem byla kobylka v terénu bojácná a ve cvalu neudržitelná, na jízdárně neochotná, s tvrdou hubou. Zjistila jsem, že u původních majitelů zahrnoval trénink použití pevného šambonu v gymnastických řadách. Prvotní reakcí na postavený skok bylo zastavení, které se postupně změnilo v nezvladatelný úprk. Během léta se kobylka zklidnila natolik, že se s ní dalo celkem normálně pracovat, v terénu to samé, jen problém při skákání přetrvával. Na celou zimu dostala volno a na jaře jsme se potýkaly opět s potížemi při skákání. Kobylka se utrhávala na skok, nedala se vůbec ovládat, vyvedla ji z míry jakákoli neočekávaná situace (nákladní auto, igelitový pytlík,...) a nebylo možné ji uklidnit. Zkoušela jsem jí podávat hořčík jako minerální doplněk, ale efekt nebyl valný. Proto jsem se obrátila s prosbou o pomoc na paní doktorku MVDr. Ladu Paulů, která mi doporučila vyzkoušet užívání homeopatického léku Argentum nitricum ( 15 C). Přípravek jsem kobylce dávala jen těsně před skokovým tréninkem a nevěřila jsem vlastním očím. Nástup účinku byl rychlý, kobylka se nechala ochotně vodit mezi skoky, držela tempo a neutrhávala se na skok. Argentum jsem tedy podávala přibližně 4 týdny vždy před skokovým tréninkem, pak jsem postupně začala vysazovat. Kobylka chodí v tréninku pravidelným cvalem, nechá se uklidnit, nestresuje. Nyní ho už nepodávám - není potřeba. Díky homeopatii jsme se s kobylkou staly pravidelně startující dvojicí v parkurových závodech na Vysočině."

Já bych pouze doplnila, proč právě Argentum nitricum. Tento lék, spolu s Gelsemiem, je velký pomocník při stresových situacích, jako jsou zkoušky, pohovory, ale i výstavy či „běžný“ trénink pro koně (nebo nakládání na vozík). Když to vezmu z pohledu lidského, jsou to lidé překotní, nesoustředění. U zkoušky skáčou z jednoho tématu k druhému, hodně, ale opravdu hodně mluví, mnohdy mají problém dokončit myšlenku. Mají spoustu strachů (uzavřené prostory, výšky, popeláři – to je problém spíše u zvířat:). Psi ve výcviku se můžou „přetrhnout“, aby splnili povel. Snaží se udělat co mají, ještě před tím, než povel dostali (např. v agility ztrácí body, protože skáčou přes všechno, co vidí). Obdobně jsou na tom koně. Nepostojí na jednom místě, stále někam přecházejí (případně prchají úplně pryč). Jsou schopni člověka převálcovat a utéct, oči navrch hlavy a výraz „ježišmarjá, já musim pryč, sežere mě to“ (například stolička, která tam den před tím nebyla). Typický pro tento lék je tzv. psychogenní průjem a chuť na sladké (jak jsou zrychlení, potřebují hodně energie).

Na fyzické úrovni se používá např. na onemocnění očí (hlavně u koťat) při ztluštělých, bolestivých víčkách s hojným, hnisavým výtokem, při vředech a zákalech rohovky. Stav se zhoršuje v teple a zlepšuje se zavřením očí. Další častou indikací jsou vyrážky až vředy na genitáliích a průjmy (zejména v souvislosti se stresem).

MVDr. Lada Paulů


 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů
MVDr. Věra Vlachová

Kolektiv autorů:
MVDr. Lada Paulů, MVDr. Věra Vlachová

MVDr. Lada Paulů veterinární lékařka

 

MVDr. Věra Vlachová veterinární lékař

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.1.2022 02:50

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze