Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Dárek pro paní učitelku

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Většina základních škol má po zápisu budoucích prvňáčků v nabídce i Edukativně stimulační skupiny - děti i rodiče název zkracují na "Předškoláček". Naše předškolačka Dorotka je z paní učitelky nadšená, moc si ji oblíbila, proto jsme na poslední setkání nemohli bez dárku. Samozřejmě, vlastnoručně udělaného a "recy".

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Podobný dáreček se může hodit i vám. Až budete s dětmi přemýšlet, čím obdarujete na konci školního roku paní učitelku, náš tip vás může inspirovat:-)

Potřebujeme:

10 tubiček od Oscillococcina
10 žlutých korálků
10 oranžových korálků
plochou pruženku, nebo pružný silon
jehlu, nůžky a kovovou jehlici

Postup:

S prvním krokem musí pomoci rodiče. Nahřátou kovovou jehlicí udělejte na obou koncích tubičky 2 dírky, celkem tedy 4. Dál to už zvládnou děti samy. Provlečeme jehlu s navlečenou pruženkou přes tubičku, navlečeme žlutý korálek, následuje tubička, oranžový korálek a tak pokračujeme, až máme navlečených střídavě 10 tubiček a 5 žlutých a 5 oranžových korálků. Za pátým oranžovým korálkem navlečeme opět oranžový a pokračujeme s provlékáním do spodních dírek poslední tubičky, následuje žlutý korálek, předposlední tubička, oranžový korálek... Končíme tím, že se vrátíme k první tubičce. Pruženku pevně zavážeme a převislé konce ustřihneme. Pokud budeme dělat náramek pro dítě, tubiček i korálků bude stačit méně.

Pani učitelce jsme dárek zabalili do pěkné krabičky (recy, vlastnoručně nazdobené:-) a mohli jsme se vypravit na posledního "Předškoláčka" do velké školy.

 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2020 16:04

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze