Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Proč homeopatie někdy nefunguje

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

I já se samozřejmě potkávám s řadou pacientů, maminek a kamarádek, které mi řeknou, že mají s homeopatií negativní zkušenost či přesněji řečeno "že u nich to nefunguje". Jak to vidím já?

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Vždy když doporučuji takovému pacientovi homeopatický lék, snažím se mu vysvětlit, že tím lékem nyní v podstatě vstupujeme do „rozjetého vlaku“, kterým je jeho tělo. V tom vlaku si s sebou veze jednak svůj genetický materiál, jehož vliv se všeobecně přeceňuje, ale také svou životní zkušenost – zkušenost jeho těla, která je modifikovaná vším, co na něj za celý život působí. Tedy jeho životním stylem, způsobem stravování, způsobem a množstvím relaxace, užívanými léky, atd…

To vše může stížit homeopatickému léku jeho práci v obnovení regeneračních schopností organismu.

Proto se musí často užívat postupně více homeopatických léků, které rozkryjí jádro pacientových problémů. Největším problémem naší populace je spěch, chybí nám trpělivost. Když začneme například cvičit, nezhubneme hned, za týden nebo za čtrnáct dní. Sice se budeme nejspíš cítit lépe, ale opravdový efekt oceníme až tak za tři měsíce. Se způsobem stravování je to stejné. Změna stravovacího režimu se projeví také až s odstupem času. Stejně jako užívání homeopatického léku. Přiznejme si, že místo toho, aby byl šetrný homeopatický lék naší první volbou, často se k němu uchylujeme až v případě, že vše ostatní selže. Pak je dobré si uvědomit, kolik času jsme věnovali ostatním způsobům léčby a dát homeopatickému léku minimálně stejně dlouhou dobu pro zhodnocení efektu této léčby.

Homeopatické léky můžeme použít také na konkrétní příznaky, v takovém případě se jejich účinek projeví velmi rychle, např. homeopatické léky na rýmu, teplotu nebo kašel. Tehdy je ale potřeba mít je po ruce hned, ne až za tři dny, kdy je dovezou do lékárny a my si je vyzvedneme. Pokud se tak ale stane, nezoufejte, lék je doma a vy budete připraveni jej příště použít hned.

Možná máte kolem sebe také pár lidí, kterým byste rádi doporučili homeopatickou léčbu, ale „oni“ mají špatnou zkušenost. Třeba jim takové vysvětlení pomůže se správně rozhodnout☺

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:28

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze