Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jede vaše dítě na tábor?

Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Protože je léto a nás čekají dva tábory, začala jsem přemýšlet, které homeopatické léky dám dceři s sebou. Myslím, že základní výběr už by zvládla. V jedenácti letech při desetileté homeopatické domácnosti už leccos zná.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Co jí dám a co jí k tomu řeknu nebo napíšu? Aby to bylo jednoduché, pochopitelné a srozumitelné? Svůj návod nabízím i vám, můžete se inspirovat...

Arnica montana 9 C 

 • jakýkoliv úraz – bouchnutí, pád, říznutí, škrábnutí
 • když tě budou bolet nohy z výletu
 • 5 granulí – 2x denně

Belladonna 9 C

 • když se řízneš nebo píchneš a místo bude oteklé, červené a bude bolet
 • když tě bude bolet hlava ze sluníčka
 • 5 granulí 2x denně

Aconitum 9 C

 • když se málo oblečeš a venku promrzneš 
 • 5 granulí 2x denně

Sulfur iodatum 9 C

 • když tě začne pobolívat v krku
 • 5 granulí 2x denně

Poznámka pro rodiče: U mé dcery jsem Sulfur iodatum zvolila na základě typických příznaků, které u ní bolesti v krku provází. Pokud vaše dítě nenavštěvuje homeopata a nemáte předpis na konkrétní monokomponentní homeopatický lék „na míru“, doporučuji zvolit osvědčený polykomponentní přípravek Homeogene 9, který je určen na bolesti v krku. Dávkování: 1 tableta 5x denně, nechat rozpustit v ústech, nezapíjet.

Ledum palustre 15 C

 • 5 granulí denně – působí odpudivě na hmyz a klíšťata

Myslím, že s těmito homeopatickými léky týden vystačí, z domova už je všechny dobře zná a já budu mnohem klidnější, že má něco po ruce.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 21:32

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze