Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jede vaše dítě na tábor?

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Protože je léto a nás čekají dva tábory, začala jsem přemýšlet, které homeopatické léky dám dceři s sebou. Myslím, že základní výběr už by zvládla. V jedenácti letech při desetileté homeopatické domácnosti už leccos zná.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Co jí dám a co jí k tomu řeknu nebo napíšu? Aby to bylo jednoduché, pochopitelné a srozumitelné? Svůj návod nabízím i vám, můžete se inspirovat...

Arnica montana 9 C 

 • jakýkoliv úraz – bouchnutí, pád, říznutí, škrábnutí
 • když tě budou bolet nohy z výletu
 • 5 granulí – 2x denně

Belladonna 9 C

 • když se řízneš nebo píchneš a místo bude oteklé, červené a bude bolet
 • když tě bude bolet hlava ze sluníčka
 • 5 granulí 2x denně

Aconitum 9 C

 • když se málo oblečeš a venku promrzneš 
 • 5 granulí 2x denně

Sulfur iodatum 9 C

 • když tě začne pobolívat v krku
 • 5 granulí 2x denně

Poznámka pro rodiče: U mé dcery jsem Sulfur iodatum zvolila na základě typických příznaků, které u ní bolesti v krku provází. Pokud vaše dítě nenavštěvuje homeopata a nemáte předpis na konkrétní monokomponentní homeopatický lék „na míru“, doporučuji zvolit osvědčený polykomponentní přípravek Homeogene 9, který je určen na bolesti v krku. Dávkování: 1 tableta 5x denně, nechat rozpustit v ústech, nezapíjet.

Ledum palustre 15 C

 • 5 granulí denně – působí odpudivě na hmyz a klíšťata

Myslím, že s těmito homeopatickými léky týden vystačí, z domova už je všechny dobře zná a já budu mnohem klidnější, že má něco po ruce.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 07:00

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze