Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jede Vaše dítě na tábor?

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Protože je léto a nás čekají dva tábory, začala jsem přemýšlet, které homeopatické léky dám dceři sebou. Myslím, že základní výběr už by zvládla. V jedenácti letech při desetileté homeopatické domácnosti už leccos zná.  

Ilustrační foto
Zdroj: freeimages

Co jí dám a co jí k tomu řeknu nebo napíšu? Aby to bylo jednoduché, pochopitelné a srozumitelné? Svůj návod nabízím i vám:-)

Arnica montana 9C 

 • jakýkoliv úraz – bouchnutí, pád, říznutí, škrábnutí
 • když tě budou bolet nohy z výletu
 • 5 granulí – 2x denně

Belladonna 9C

 • když se řízneš nebo píchneš a místo bude oteklé, červené a bude bolet
 • když tě bude bolet hlava ze sluníčka
 • 5 granulí 2x denně

Aconitum 9C

 • když se málo oblečeš a venku promrzneš 
 • 5 granulí 2x denně

Sulfur iodatum 9C

 • když tě začne pobolívat v krku
 • 5 granulí 2x denně

Poznámka pro rodiče:
U mé dcery jsem Sulfur iodatum zvolila na základě typických příznaků, které u ní bolesti v krku provází. Pokud vaše dítě nenavštěvuje homeopata a nemáte předpis na konkrétní monokomponentní homeopatický lék „na míru“, doporučuji zvolit osvědčený polykomponentní přípravek Homeogene 9, který je určen na bolesti v krku. Dávkování: 1 tableta 5x denně, nechat rozpustit v ústech, nezapíjet.

Ledum palustre 15C

 • 5 granulí denně – působí odpudivě na hmyz a klíšťata

Myslím, že s těmito homeopatickými léky týden vystačí, z domova už je všechny dobře zná☺ a já budu mnohem klidnější, že má něco po ruce. 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.5.2019 05:11

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze