Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Co s náhlým zvracením a nevolností? Zkuste to jako Andrea!

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Včera měly naše děti vystoupení se sborem - bylo to krásné. Domů jsme přišli vyčerpáni, všichni měli hlad. Snědli jsme s velkou chutí večeři, pěkně jsem děti uložila a vrhla jsem se na žehlení...

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Než si jdu lehnout, dávám naši šestiletou dcerku ještě vymočit a tak, když jsem dožehlila, šla jsem za ní. Dcerka byla divná. Nejdříve začala říhat, pak to vypadalo, že jí je na zvracení. Nějak mi v první chvíli nedošlo, že bude zvracet, protože si před spaním na bolest bříška nestěžovala a večeřela opravdu s chutí - až jsem ji musela trochu brzdit. A pak to přišlo! Pozvracela všechno a tak to šlo až do rána. Hned jak jsem ji vysprchovala, oblékla do čistého pyžamka, podala jsem jí tatínkovy tinktury (ořešák, mátu, tymián) a namíchala jsem jí do půllitrové PETky homeopatika. Rozpouštění homeopatických léků ve vodě mi přijde velmi praktické. Dítě se neustále zavodňuje a zároveň dostává s každým hltem i lék. Intervaly mezi jednotlivým zvracením se prodlužovaly, tak se nám podařilo nad ránem na dvě hodiny usnout.

Ráno dcerce zvracení ustalo úplně, ale začal průjem. Dostala znovu dávku tinktur, odvar z dubové kůry (trochu jsem ho přisladila glukopurem), po chvilce i odvar z rýže. A nadále popíjela homeopatika.

Které homeopatika dostala Dorotka do lahvičky?

China - jako prevence dehydratace, zároveň v příznacích bylo nafouklé bříško a velká plynatost

Nux vomica - zvolila jsem ji, protože Dorotka to přes den s jídlem opravdu přehnala. Střídala sladkosti s ovocem, jedla vlastně pořád, večeřela pizzašneka z listového těsta - zřejmě to pro ni bylo těžké jídlo.

Ipeca - zvracení neulevovalo, dcerka měla v břiše křeče

Zdá se, že už bude všechno v pořádku, dcerce se nechce ani odpočívat, říká si o jídlo. Vyjednává, do kdy bude muset mít dietu a přemýšlí, že by měla dnes zajít do baletu (nepůjde:-). Zítřejší školkové oslavy MDD v pohádkových převlecích se snad účastníme...

 

Reklama: Oscillococcinum - Novinka - Výhodné rodinné balení!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.6.2019 11:06

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze