Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Už zase podvrtnutý kotník

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Uspávajíc své nejmenší dítko jsem si představovala, jak budu tento večer s nohama nahoře popíjet čaj a číst svou oblíbenou knížku, jsem zpozorněla při bouchnutí vchodovými dveřmi. Že by můj muž přijel z pátečního basketbalu dříve než obvykle? Pokoušela jsem se odhadnout, co to asi bude tentokrát - před dvěma týdny jsem dorazila poslední zásobu „mašliček“, tak doufám, že to nebude otevřená rána...

Ilustrační foto
Zdroj: freeimages

Z obýváku jsem slyšela skákání na jedné noze. "Aha, tak to bude asi zase levý kotník", napadlo mě a uspávajíc dítě jsem v myšlenkách již organizovala hlídání dětí. "Kdo by tak z našich známých mohl být v pátek večer k dispozici a jak dlouho budeme čekat na ošetření na úrazovce v Brně...??? V mysli se mi objevil vykřičník: "Nezapomeň si sebou vzít drobné na poplatek za ošetření!" Naposledy jsem měla v peněžence tisícovku, automat však bere pouze mince. Zkuste v noci v okolí Bratislavské rozměnit tisícovku... Budu muset vysypat obsah synova prasátka.

Manžel zatím netrpěnlivě čekal na svůj homeopatický koktejl. Zjevně to byl drsný doskok. Ještěže, když dojde na jeho nohu, diskusi na téma homeopatické studie přeskočíme... Teď již jenom doufat, že Ruta, kterou si vzala včera kamarádka, nebyla v mé lékárničce poslední. Koktejl je nachystaný, děti zabezpečené, myšlenky na zarezervovanou dovolenou zaháním Rescue pastilkami a vyjíždíme na úrazovku.

Vzhledem k rozsahu poškození jsme se ani tentokrát neobešli bez sádry. Homeopatický koktejl však snížil rozsah krvácení do poškozené tkáně, což urychlí hojení. V našem případě doslova platí „TIME IS MONEY“. Ve hře je předplacená letní dovolená. Arnika má mimo jiné také nezanedbatelný analgetický efekt a na rozdíl od léků proti bolesti, nemá žádné nežádoucí účinky.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 17:41

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze