Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Napříč Beskydami... s homeopatiky!

Autor: Redakce

V naší redakci si vždy velmi vážíme, když se s námi naši čtenáři nebo pacienti našich lékařů podělí o své zkušeností s homeopatiky. Tentokrát jsme ocenili příběh pana Petra, který nám svěřil svůj příběh s Arnicou a Chinou...

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

První květnový víkend jsem po roce zase vyrazil na ryze individuální pochod přes Beskydy. Od Třince do Frenštátu, 101 kilometrů.Trasu jsem tentokrát volil tak, aby se co nejvíce blížila trase extrémního závodu Beskydská sedmička. To znamená překonat sedm nejvyšších beskydských vrcholů a místo cesty po hřebenech vždy sestoupit zpět do údolí a pak zase nahoru.

Tuhle fyzicky náročnou, ale psychicky posilující proceduru provádím opakovaně. Po loňských zkušenostech s vyčerpáním a dlouho trvajicí bolestí kloubů a svalů jsem do batohu přibalil dvě homeopatika: Arnica montana a China 15 C. Obě jsem bral od prvního večera. Během pochodu, když přišly silnější projevy vyčerpání, jsem sáhnul po Chině. To mě i v momentech, kdy už to vážně moc nešlo, pomohlo znovu se nadechnout a šlapat dál. Arnicu jsem pak použil spíš večer ke konci pochodu nebo během relaxace.

Ve srovnání s lońským rokem proběhla celková regenerace mnohem rychleji. Už pár dní po pochodu ustaly bolesti kloubů a svalů a cítil jsem se nabitý. A samozřejmě s vyčistěnou myslí.

Už se těším na svůj příští pochod.

PetrJelínek, Brno

 

Poznámka redakce: 

Chcete se také s námi podělit o Váš "homeopatický" příběh? Neváhejte a napište nám na info@svethomeopatie.cz. Uveřejněné příběhy odměníme hezký dárkem:-) 

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.7.2021 06:40

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze