Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Thajská vláda používá homeopatii proti horečce dengue

Autor: Redakce

Poté, co hlášení z provincie Sing Buri vykázalo při nedávné epidemii horečky dengue nejnižší výskyt onemocnění mezi obyvatelstvem, zvažuje thajské ministerstvo zdravotnictví použití homeopatické profylaxe pro celé Thajsko.

Ilustrační foto
Zdroj: www.homeopathyplus.com

Ve vládním prohlášení se uvádí, že tato nízká incidence je důsledkem pokusu, během něhož byl jako preventivní opatření proti horečce podáván školním dětem homeopatický lék Eupatorium perfoliatum. V současné době Thajsko plánuje provádět pilotní studie v sedmi dalších provinciích a budou-li výsledky testů podobné, zváží zavedení programu v celé zemi. Generální inspektor (E.L.: u nás by to byl asi hlavní hygienik - možná by to chtělo funkci nějak upřesnit, třeba aspoň generální inspektor ministerstva zdravotnictví) uvedl, že homeopatie je bezpečná, levná a používá se v mnoha jiných zemích.

Překlad: Mgr. Eva Leňová

Další informace: homeopathyplus.com.au/thailand-government-uses-homeopathy-for-dengue-fever/

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.12.2019 16:36

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze