Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Thajská vláda používá homeopatii proti horečce dengue

Autor: Redakce

Poté, co hlášení z provincie Sing Buri vykázalo při nedávné epidemii horečky dengue nejnižší výskyt onemocnění mezi obyvatelstvem, zvažuje thajské ministerstvo zdravotnictví použití homeopatické profylaxe pro celé Thajsko.

Ilustrační foto
Zdroj: www.homeopathyplus.com

Ve vládním prohlášení se uvádí, že tato nízká incidence je důsledkem pokusu, během něhož byl jako preventivní opatření proti horečce podáván školním dětem homeopatický lék Eupatorium perfoliatum. V současné době Thajsko plánuje provádět pilotní studie v sedmi dalších provinciích a budou-li výsledky testů podobné, zváží zavedení programu v celé zemi. Generální inspektor (E.L.: u nás by to byl asi hlavní hygienik - možná by to chtělo funkci nějak upřesnit, třeba aspoň generální inspektor ministerstva zdravotnictví) uvedl, že homeopatie je bezpečná, levná a používá se v mnoha jiných zemích.

Překlad: Mgr. Eva Leňová

Další informace: homeopathyplus.com.au/thailand-government-uses-homeopathy-for-dengue-fever/

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 06:43

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze