Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kremrole. Zvládnete je taky!

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Sváteční dny se dají trávit všelijak. Jak si ho zpestřila naše fyzioterapeutka Radana? Chutně! Pečením kremrolí!

Ilustrační foto
Zdroj: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Předesílám, že vím, že kremrole mezi zdravou stravu zrovna nepatří, ale na každého přijde někdy chuť a malý prohřešek snad zvládneme všichni☺ Tak si říkám, že když už hřešit, tak menší zlo v podobě domácí přípravy je na místě. A jak to vlastně začalo?

Můj "kremrolový" příběh začal tím, že jsem koupila dům s igelitovou taškou plnou kovových trubiček na výrobu kremrolí. Čtyři roky jsem tuto tašku přenášela z místa na místo a bylo mi líto tohle malé dědictví bývalého majitele vyhodit. A před pár dny se to stalo. Na sociální síti visel obrázek plný krásných domácích kremrolí. "Přišel čas!!!", řekla jsem si.

A protože jsem chtěla mít kremrole co nejlepší, našla jsem opravdu opravdový recept na pravé lístkové těsto.

Těsto:
300g hladké mouky, 2 žloutky, 8 polévkových lžic vlažné vody, 2 kapky octa, špetku soli, 250g másla.

Z 200g mouky, žloutků, vody, octa a špetky soli vypracujeme 1.těsto. Je potřeba zadělávat ho důkladně, až se v něm při zpracovávání dělají bubliny, které praskají. Těsto je velmi tuhé, ať vás to nepřekvapí, mě to překvapilo☺ Máslo necháme ztuhnout v ledničce a po vytažení jej nastrouháme na struhadle na větší nudličky a zapracujeme do něj zbylých 100g hladké mouky a rychle vytvoříme 2.těsto.

1.těsto rozválíme na obdélník, položíme na něj 2.těsto a složíme jako dopis, nebo na třetiny a ještě na půl. 2.těsto musí být úplně zabalené v prvním. Takto složený čtverec nebo obdélník dáme do sáčku a na 30 minut do ledničky. Poté vytáhneme, rozválíme a zase složíme a uložíme do ledničky, toto třikrát opakujeme. Pak můžeme těsto vytáhnout, rozválet na tento – asi 2 mm, a nakrájet proužky šířky cca 3 cm. Proužky navíjíme na máslem namazané kovové trubičky tak, že začínáme od širší strany trubičky směrem k tenčí a při točení vrstvy překrýváme. Chce to trochu cvik, ale výhodou je, že se těsto netrhá.

Před pečením pomažeme navinuté těsto ze všech stran rozšlehaným žloutkem. V receptu se psalo, že se navinuté trubičky pokládají přímo na plech, to jsem ve své fázi cukrářského vývoje neriskovala a podložila jsem raději pečícím papírem.

Pečeme v troubě při 200 stupních asi 15-18 minut, zdálo se mi to nejdřív dlouho, ale nakonec to tak opravdu bylo☺ Až upečené korpusy trochu zchladnou, jemně s nimi zatočíme oproti kovové trubičce a ony povolí.

Náplň:
5 bílků, 150g cukru moučka, 150g cukru krupice, špetka soli, 50ml vody

5 bílků se šlehá ve vodní lázni s 1/3 celkového množství cukru. Zbytek cukru zalijeme 50 ml vody, nebo jen tak, aby byl cukr těsně pod vodou, a vaříme cca 10-15 minut. Cukrový závar je lehce mazlavý a to právě potřebujeme. Do našlehaných bílků přiléváme v průběhu šlehání horký cukrový závar. Pak ještě chvíli šleháme a je to. Pokud by vám připadalo, že je náplň stále tekutá, přidejte ještě trochu cukru moučka.

Teď už zbývá jen naplnit a pochutnat si.

  • Závěr: Největším překvapením pro mne bylo, jak po upečení lístkuje pravé lístkové těsto. S kupovaným je to opravdu nesrovnatelné. Upéct kremrole sice trvá, ale není to nemožné, a ten výsledný pocit je k nezaplacení.

Vaše „trochu cukrářka“ Radana. 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 05:13

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze