Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

„Priessnitzův“ obklad

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Často zapomínáme, jaká moudra se předávají z generace na generaci a co nás mámy učily. Já si dnes připomněla klasický Priessnitzův obklad. Znáte to, děti, to je pořád něco, a tak jsem ráda, že mimo homeopatii mohu občas využít i jiné poklady. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Oviny, mezi které Priessnitzův obklad patří, jsou jednou z klasických forem tzv. malé vodoléčby. Malá vodoléčba zahrnuje procedury, které nevyžadují žádné stavební úpravy místnosti nebo technické vybavení a často je možné, provádět je i v domácích podmínkách.

Rozdíl mezi zábalem a ovinem vidí někteří autoři ve velikosti ošetřované plochy těla, přičemž pokud je zabaleno více než 2/3 těla hovoří se spíše o zábalu, při menší ploše o ovinu. Klasický ovin je tvořen třemi až čtyřmi vrstvami.

Vnitřní vrstva přiléhá přímo na povrch těla a je tvořena nejlépe bavlněnou látkou namočenou do studené vody a vyždímanou. Používám velký bavlněný kapesník.

Střední vrstva brání zvlhnutí zevní krycí vrstvy a je tvořena podle Kneippa suchou lněnou nebo bavlněnou látkou, podle Priessnitze nepropustným materiálem. Používám rozstřižený mikrotenový sáček.

Zevní vrstva je tvořena vlněnou rouškou. Já používám složenou dětskou plenu.

Každá vnější vrstva by měla minimálně o 2 cm přesahovat vrstvu pod ní.

Takto vytvořený zábal by měl být přiložen minimálně dvě hodiny, poněvadž:

  • v první fázi – 5-10 minut dochází ke stažení cév pod ovinem,
  • ve druhé fázi – 30-40 minut dochází díky zadržování tepla k ohřátí vnitřní vrstvy na teplotu povrchu těla,
  • ve třetí fázi dochází k zahřátí ovinuté části a k produkci potu.

Lokální zvýšení teploty vede k podpoře místní imunitní reakce k zajištění lepšího prokrvení a také k odplavení produktů lokální látkové výměny. Zjednodušeně – podpoříte tak samoléčitelské schopnosti organismu.

A jak jsme si s tím poradili dneska my?

 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 18.9.2020 13:36

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze