Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Překvapení pro maminku

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Neděle se blíží a s ní velký svátek. Slavit budou všechny maminky i babičky. Starají se o nás od našeho příchodu na svět. Časem máme pocit, že stojíme na svých nohách... Ale stejně nám jsou na blízku. Vždy připraveny nabídnout pomoc, radu, náruč i slova ujištění, že NĚKDO je tu navždy pro nás:-) A hned je svět barevnější a my sebejistější.

Ilustrační foto

Dnešní doba nám diktuje hodně požadavků. Jejím pokynům, vzorům a ideálům často podlehneme i my, maminky. Pak se stane, že když je na stole chutné mlsání, raději zavřeme oči a tváříme se, že ho nevidíme, potože chceme "vypadat". Mlsat ale můžeme spolu s hubnutím a pochutnat si na dezertu z agaru. Znáte řasu agar-agar?

Je to červená řasa, v Japonsku známá jako Tengusa. Řasy mají výraznou chuť. Abysme je mohli používat jako náhradu želatíny, musí se složitě zpracovat. Jedna z metod, ta levnější, používá k neutralizaci chuti a barvy řasy kyselinu sírovou a anorganická bělící rozpouštědla. Takto zpracovaný agar je levnější.

Tradičná metoda je jiná, přirozená. V zimě se řasy přináší do hor, vaří se s octem, až vznikne hustá kaše. Ta se krájí a suší na bambusových tyčích. Několik týdnů se tato kaše nechává v noci zamrznout a ve dne ohřívat na slunci. Po několika týdnech je "kaše" křehká a vysušená. Takto upravený agar se strouhá na vločky.

Proč používat agar v kuchyni?

Je bohatý na železo, vápník, jód, i další minerály. Je lehce stravitelný, má jemně projímavé účinky. Pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi, čistí zažívací ústrojí - sbírá usazeniny, má nulovou energetickou hodnotu, pomáhá při potížích s klouby.

Můžete ho použít i jako želatinu - rozpouštět v zeleninových vývarech a připravit aspik se zeleninou. Je velmi vhodný jako náhrada želatiny na dorty, nebo na přípravu ovocných pohárů.

Pozor - agar netuhne v přítomnosti enzymů z čerstvého ovoce. Vařením se tyto enzymy ničí.

Nedělní překvapení pro maminku (i pro maminku, co drží dietu) zvládnou i starší děti pod dohledem tatínka.

Potřebujeme:

jahody
jogurt
rýžový, javorový, agávový sirup, cukr - můžeme vynechat
Bourbon vanilku
agar-agar
vodu
pár zrníček soli

Část jahod vložíme do hrnce, přidáme trochu vody a pár zrníček soli, můžeme přisladit. Chvíli povaříme. Přidáme agar v poměru 2 čajové lžičky na 3 dl tekutiny (povařených jahod). Pomalu přivedeme k varu a necháme chvíli stydnout. Do vyšších pohárů vložíme na dno nakrájené čerstvé jahody, přidáme jogurt smíchaný s vanilkou a nakonec zalijeme agarovou hmotou. Počkáme, až "želatina" ztuhne a oslava může začít.

  • TIP: Místo vaření jahod, můžeme použít libovolný kompot.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.8.2020 10:03

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze