Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Celozrnné palačinky

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Ve Francii říkají, že palačinky se smaží, když venku prší. O déšť, doufejme, nebude na podzim taková nouze jako letos v létě, a tak buďme připraveni na smaženou mlsku. Na takovou, jakou mají rády všechny děti. Na palačinky!

Ilustrační foto
Zdroj: sxc

Přiznávám, u nás doma se na talíři neobjevují příliš často. Ne snad proto, že bych až tak dbala na zdravou výživu, ale hlavně proto, že smažit palačinky pro čtyři děti a manžela považuji za plýtvání času. I tak jim ale jednou za čas palačinky dopřeju. Jsou samozřejmě bez cukru, bez vajíček, bez mléka – proto jsou vhodné i při alergii na mléčnou bílkovinu, intoleranci laktózy, alergii na vaječný bílek i pro vegany.

Potřebujeme:

1 hrníček jemně mleté celozrnné špaldové mouky
1 hrníček pohankové mouky
trochu soli
vodu – tolik, aby nám vzniklo těsto „jako na palačinky“
olej na smažení
marmeláda bez cukru
nebo omáčka z mražených malin (jahod)

Obě mouky smícháme se solí, přidáváme vodu a mícháme, aby těsto bylo hladké. Když máme těsto požadované hustoty hotové, smažíme tenké palačinky. Můžeme je mazat marmeládou a srolovat, nebo poskládat na čtvrtiny a polít omáčkou z ovoce. Omáčku si připravíme tak, že mražené ovoce uvaříme s několika zrníčky soli, zahustíme kukuřičným škrobem. U nás je nutné palačinky zasypat kakaem – nejlépe nepraženým.

TIP: Palačinky, protože jsou bez cukru, můžeme podávat i naslano. Výborné jsou s luštěninovou pomazánkou, ideální svačinka pro děti do školy. Hodí se k nim například list zeleného salátu nebo na kolečka nakrájená mrkev.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.10.2020 02:44

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze