Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

KALIUM PHOSPHORICUM (Hydrogenfosforečnan draselný K2HPO4)

Autor: Redakce

Bílý krystalický prášek, základní prvek nervové tkáně, svalů a červených krvinek. V potravinářském průmyslu se používá jako stabilizátor.

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

Hydrogenfosforečnan draselný K2HPO4

  • únava a vyčerpání,
  • přecitlivělost na hluk.

INDIKACE:

Psychická a fyzická únava po intelektuální přetížení (duševní práce, učení, zkoušky), která se projevuje bolestmi hlavy, poruchami paměti, přecitlivělostí na hluk či nespavostí.  

Dávkování: 15 nebo 30CH, 2-3 x denně 5 granulí.

Rekonvalescence po závažných infekčních onemocněních, která je provázená psychickou únavou, nechutí k práci a bolestmi hlavy. Sebemenší duševní úsilí způsobuje velkou únavu.

Dávkování: 15 C, 2 x denně 5 granulí.

Bolesti hlavy s přecitlivělostí na hluk či dotyk, s bolestí a pocity tíhy v týle a kolem očí. Bolest je způsobená intelektuálním přetížením (zejm. studenti a děti školou povinné) a může ji provázet nespavost.  

Dávkování: 15 C, 3-4 x denně 5 granulí.

Nespavost jako následek psychické únavy u vyčerpaných a podrážděných dětí.

Dávkování: 15 C, před spaním 5 granulí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2019 05:29

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze