Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

KALIUM PHOSPHORICUM (Hydrogenfosforečnan draselný K2HPO4)

Autor: Redakce

Bílý krystalický prášek, základní prvek nervové tkáně, svalů a červených krvinek. V potravinářském průmyslu se používá jako stabilizátor.

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

Hydrogenfosforečnan draselný K2HPO4

  • únava a vyčerpání,
  • přecitlivělost na hluk.

INDIKACE:

Psychická a fyzická únava po intelektuální přetížení (duševní práce, učení, zkoušky), která se projevuje bolestmi hlavy, poruchami paměti, přecitlivělostí na hluk či nespavostí.  

Dávkování: 15 nebo 30CH, 2-3 x denně 5 granulí.

Rekonvalescence po závažných infekčních onemocněních, která je provázená psychickou únavou, nechutí k práci a bolestmi hlavy. Sebemenší duševní úsilí způsobuje velkou únavu.

Dávkování: 15 C, 2 x denně 5 granulí.

Bolesti hlavy s přecitlivělostí na hluk či dotyk, s bolestí a pocity tíhy v týle a kolem očí. Bolest je způsobená intelektuálním přetížením (zejm. studenti a děti školou povinné) a může ji provázet nespavost.  

Dávkování: 15 C, 3-4 x denně 5 granulí.

Nespavost jako následek psychické únavy u vyčerpaných a podrážděných dětí.

Dávkování: 15 C, před spaním 5 granulí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 15:03

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze