Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jarní dary přírody

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Přestože byl dnes poměrně chladný jarní den, podařilo se nám připravit si skvělé jarní dary přírody – pampeliškový med a smrkový sirup. Jak na to? 

Ilustrační foto
Zdroj: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Pampeliškový med

250 květů pampelišky, 1 citron celý, ½ pomeranče

Postup: pampelišky vypereme, zalijeme jedním litrem vody, přidáme omytý pomeranč a citron nakrájené na kousky i s kůrou a vaříme 20 minut. Odvar necháme stát 24 hodin, potom přecedíme přes plátno a na 1 litr šťávy dáme 1 kg cukru a vaříme tak dlouho pomalinku dokud nemá správnou hustotu. Slijeme do skleniček horké, důkladně zavřeme, otočíme dnem vzhůru a necháme zchladnout.

Smrkový sirup

Natrháme potřebné množství mírně rozevřených smrkových výhonků, např. 0,7 litru, nebo 3 litry, podle velikosti čiré skleněné nádoby, kterou máme k dispozici. Poté prokládáme do skleněné nádoby vždy vrstvu výhonků a vrstvu cukru krupice nebo krystalu (já používám třtinový cukr). Plnou nádobu necháme stát na okně na slunném místě cca 14 dní až uvidíme, že se ve sklenici vytvořil sirup.

Podáváme v případě nachlazení, bolestí v krku apod.


 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.12.2019 15:59

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze