Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jarní dary přírody

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Přestože byl dnes poměrně chladný jarní den, podařilo se nám připravit si skvělé jarní dary přírody – pampeliškový med a smrkový sirup. Jak na to? 

Ilustrační foto
Zdroj: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Pampeliškový med

250 květů pampelišky, 1 citron celý, ½ pomeranče

Postup: pampelišky vypereme, zalijeme jedním litrem vody, přidáme omytý pomeranč a citron nakrájené na kousky i s kůrou a vaříme 20 minut. Odvar necháme stát 24 hodin, potom přecedíme přes plátno a na 1 litr šťávy dáme 1 kg cukru a vaříme tak dlouho pomalinku dokud nemá správnou hustotu. Slijeme do skleniček horké, důkladně zavřeme, otočíme dnem vzhůru a necháme zchladnout.

Smrkový sirup

Natrháme potřebné množství mírně rozevřených smrkových výhonků, např. 0,7 litru, nebo 3 litry, podle velikosti čiré skleněné nádoby, kterou máme k dispozici. Poté prokládáme do skleněné nádoby vždy vrstvu výhonků a vrstvu cukru krupice nebo krystalu (já používám třtinový cukr). Plnou nádobu necháme stát na okně na slunném místě cca 14 dní až uvidíme, že se ve sklenici vytvořil sirup.

Podáváme v případě nachlazení, bolestí v krku apod.


 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.7.2020 15:47

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze