Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jednoduché tipy jak si ulevit při senné rýmě

Autor: Redakce

Trápí vás senná rýma? Vyzkoušejte si některou z praktických rad, které vás nebudou moc stát a jejichž aplikaci zvládnete klidně sami.  

Ilustrační foto
Zdroj: http://homeopathyplus.com.au
  • Pijte hodně vody. Dostatečná hydratace zajistí odpovídající vlhkost nosní sliznice a ta tak snadněji vyloučí alergeny.
  • Zkuste konvičku na výplach nosu. (Pozn. redakce: u nás je konvička k dostání pod názvem Rhinohorn) Doporučuje se použít teplý roztok mořské soli. Výplachem si vyčistíte dýchací cesty a zbavíte se látek, jež vás dráždí.
  • Potírejte si nosní dírky. Vnitřní stranu nosních dírek si potřete nevstřebatelnou mastí, například z maďoulu trojlaločného - pawpaw. V nose tak vznikne ochranný film, který zachytí alergeny.
  • Zjistěte, co vám alergii spouští. Většina lidí, které trápí senná rýma, je citlivá na vítr, ale někdo se cítí hůř uvnitř, kdežto jiného vše svědí a musí kýchat venku. V době, kdy je obsah pylů v ovzduší nejvyšší, se snažte vyhnout tomu, co vám alergii spouští.
  • Užívejte jídlo jako lék.

Pro dobrou funkci imunitního systému jsou důležité zdravé tuky a oleje jako olej olivový, rybí a dokonce i malé množství živočišných tuků. Vědecké studie prokázaly, že na alergie více trpí lidé, kteří jedí hlavně polynenasycené a částečně ztužené tuky obsažené zejména v margarínech a průmyslově zpracovávaných potravinách.

Cibuli a česnek můžete používat homeopaticky - symptomy, které vyvolávají, dokážou i léčit. Obsahují přírodní složky, jež zmírňují záněty vyvolávané sennou rýmou. Přidávejte si je do jídla ve velkém množství a pokud to dokážete, jezte je i samotné. Uleví vám od dráždění v nose a slzení očí.

Homeopaticky můžete použít i syrový nepasterovaný med od místních producentů. Pomůže vám zvyknout si na pyly, které se vyskytují ve vašem okolí - z pylu se totiž med vyrábí. Před započetím pylové sezóny denně snězte menší množství medu a postupně dávku zvyšujte až na čajovou lžičku nebo i víc. Nejlepších výsledků dosáhnete, budete-li med užívat po celou sezónu.

Homeopatickou surovinou mohou být i některé druhy koření, například křen, hořčice, čili papričky a pískavice řecké seno – vyvolávají symptomy podobné senné rýmě a také od nich uleví. Přidávejte si je hojně do jídla a užívat je můžete i samostatně. Pomáhají rozpouštět hleny a vylučovat dráždivé látky.

Překlad: Eva Leňová

Zdroj: http://homeopathyplus.com.au/hay-fever-help-homeopathic-treatment-and-other-self-help-tips/

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jarní kýchání nemusí být nastuzení, ale alergie
Alergické potíže - homeopatie v lékárně
Homeopatika - pomocníci při alergiích

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 06:50

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze