Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jednoduché tipy jak si ulevit při senné rýmě

Autor: Redakce

Trápí vás senná rýma? Vyzkoušejte si některou z praktických rad, které vás nebudou moc stát a jejichž aplikaci zvládnete klidně sami.  

Ilustrační foto
Zdroj: http://homeopathyplus.com.au
  • Pijte hodně vody. Dostatečná hydratace zajistí odpovídající vlhkost nosní sliznice a ta tak snadněji vyloučí alergeny.
  • Zkuste konvičku na výplach nosu. (Pozn. redakce: u nás je konvička k dostání pod názvem Rhinohorn) Doporučuje se použít teplý roztok mořské soli. Výplachem si vyčistíte dýchací cesty a zbavíte se látek, jež vás dráždí.
  • Potírejte si nosní dírky. Vnitřní stranu nosních dírek si potřete nevstřebatelnou mastí, například z maďoulu trojlaločného - pawpaw. V nose tak vznikne ochranný film, který zachytí alergeny.
  • Zjistěte, co vám alergii spouští. Většina lidí, které trápí senná rýma, je citlivá na vítr, ale někdo se cítí hůř uvnitř, kdežto jiného vše svědí a musí kýchat venku. V době, kdy je obsah pylů v ovzduší nejvyšší, se snažte vyhnout tomu, co vám alergii spouští.
  • Užívejte jídlo jako lék.

Pro dobrou funkci imunitního systému jsou důležité zdravé tuky a oleje jako olej olivový, rybí a dokonce i malé množství živočišných tuků. Vědecké studie prokázaly, že na alergie více trpí lidé, kteří jedí hlavně polynenasycené a částečně ztužené tuky obsažené zejména v margarínech a průmyslově zpracovávaných potravinách.

Cibuli a česnek můžete používat homeopaticky - symptomy, které vyvolávají, dokážou i léčit. Obsahují přírodní složky, jež zmírňují záněty vyvolávané sennou rýmou. Přidávejte si je do jídla ve velkém množství a pokud to dokážete, jezte je i samotné. Uleví vám od dráždění v nose a slzení očí.

Homeopaticky můžete použít i syrový nepasterovaný med od místních producentů. Pomůže vám zvyknout si na pyly, které se vyskytují ve vašem okolí - z pylu se totiž med vyrábí. Před započetím pylové sezóny denně snězte menší množství medu a postupně dávku zvyšujte až na čajovou lžičku nebo i víc. Nejlepších výsledků dosáhnete, budete-li med užívat po celou sezónu.

Homeopatickou surovinou mohou být i některé druhy koření, například křen, hořčice, čili papričky a pískavice řecké seno – vyvolávají symptomy podobné senné rýmě a také od nich uleví. Přidávejte si je hojně do jídla a užívat je můžete i samostatně. Pomáhají rozpouštět hleny a vylučovat dráždivé látky.

Překlad: Eva Leňová

Zdroj: http://homeopathyplus.com.au/hay-fever-help-homeopathic-treatment-and-other-self-help-tips/

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jarní kýchání nemusí být nastuzení, ale alergie
Alergické potíže - homeopatie v lékárně
Homeopatika - pomocníci při alergiích

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 22:19

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze