Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Březová míza

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Pojďme si opět připomenout jeden ze skvělých jarních darů přírody - březovou mízu. Pro její sběr je v tuto chvíli nejvyšší čas. Možnost končí prvních pár dní v dubnu. Jak na to?

Ilustrační foto
Zdroj: Radana Poděěbradská

Jedná se o rostlinný produkt břízy, která si přes svůj kořenový systém přefiltruje vodu, zbaví ji toxinů a obohatí o výživné látky.

Březovou vodu lze odebírat pouze na jaře, když se stromy probouzí po zimě zase k životu. Odebírá se v době, kdy jsou noci ještě chladné a dny už teplé a míza tedy stromem intenzivně koluje. Výrobní proces je velmi jednoduchý. Nejdříve se do břízy vyvrtá úzký, zhruba pět centimetrů dlouhý otvor. Do něj se pak zatluče rourka, kterou průzračná míza vytéká do plastových pytlů. Odebrat lze neškodně několik desítek litrů a i tak se jedná o mizivé množství oproti celkové cirkulaci mízy stromem. 

Velmi oblíbená je březová míza zejména v Pobaltí, kde ji na jaře pije téměř každý. Odborníci tvrdí, že březová šťáva obsahuje stopové prvky, podporuje růst buněk a zpomaluje stárnutí. Březová míza je bohatá na cukr, organické kyseliny, enzymy, vápník, magnesium, železo a další cenné látky. Její konzumace může pomoci při léčbě močových kamenů, žaludečních potíží, vředů na dvanácterníku. Je vhodným pomocníkem při potížích s játry, ledvinami, při anémii, bolestech hlavy, při opakovaných zánětech průdušek, tuberkulóze, dráždivém kašli. Úlevu díky ní mohou pocítit lidé, které trápí artritida nebo zánět míšního kořene, ale i revmatici. 

Pamatujete si ze svého dětství, jak jsme si kupovali téměř výhradně březový šampón? A i dnes je březová voda u nás dobře známým přípravkem na vlasy. Můžeme ji používat i čerstvou bez jiného zpracování. Březová míza omezuje tvorbu lupů, vlasům dodává lesk, pomáhá při jejich vypadávání a omezuje mastnotu vlasů.

Řada lidí se lidí, kteří zpracovávají březovou mízu ptá, zda navrtání břízám neškodí. Není však třeba mít o břízu obavy, ta roste dál. Procesem navrtání je jí jen "puštěno žilou". Je to podobné, jako když člověk daruje krev. 

Pokud máte kolem sebe břízy, určitě se o této možnosti informujte a vyzkoušejte ji, je to krásný dar přírody.

Krásné jarní dny přeje Radana.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.6.2020 22:11

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze