Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Velikonoce jsou tu, nezapomeňte na Nux vomicu!

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Slyšeli jste někdy o Nux vomice? Pak je nejvyšší čas se s tímto homeopatickým lékem seznámit. O Velikonocích se vám může hodit víc než si myslíte. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Můžete ji využít na mnoho potíží, ty akutní zvládnete s Nux vomicou vyřešit i sami doma.

Pomůže vám třeba při problémech s trávením. Pokud sníte něco špatně stravitelného a je vám těžko, mějte po ruce Nux vomicu 9 C. Tento homeopatický lék je vhodný na jakoukoli zátěž žaludku. Působí především (ale nejen) v oblasti nervového systému a zažívacího traktu. Je to přesně to, co vám může pomocí zvládnout stres z přemíry rodinných návštěv, ale i velikonočního hodování. V oblasti zažívacího traktu může totiž Nux vomica tlumit zrychlenou střevní peristaltiku. Velmi často se stres projeví právě v oblasti trávícího traktu ve formě rozmanitých trávících potíží jako jsou např: bolesti a křeče žaludku, průjmy či zácpy a jiné.

V oblasti nervového systému působí Nux vomica ve smyslu zvýšení prahu dráždivosti našich přetížených smyslů. Potřebujete ji právě v období, kdy se cítíte unavení - jarní únava je tu!, jste přecitlivělí na pachy - „nic vám nevoní“, jste přecitlivělí na světlo, všude vám připadá příliš hlučno. Takový stav se často vyvíjí na základě přepracování, zahlcení celého organismu přemírou informací. A právě tento homeopatický lék pomáhá navodit relaxaci, snížit svalové napětí.

Kromě jiného vám Nux vomica pomůže i při nadměrném užívání klasických léků. Zrychluje totiž detoxikaci organismu a zmírňuje působení různých toxických látek. Působí i jako tzv. drenážní lék pro játra, což lze ocenit po různých velikonočních návštěvách a večírcích.

Zkrátka Nux vomica je na Velikonoce stejně nepostradatelná jako malovaná vajíčka. :-)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.9.2019 17:02

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze