Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Velikonoce jsou tu, nezapomeňte na Nux vomicu!

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Slyšeli jste někdy o Nux vomice? Pokud ne, pak je nejvyšší čas se s tímto homeopatickým lékem seznámit. O Velikonocích se vám může hodit víc, než si myslíte.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Můžete ji využít na mnoho potíží, ty akutní zvládnete s Nux vomicou vyřešit i sami doma.

Pomůže vám například při problémech s trávením. Pokud sníte něco špatně stravitelného a je vám těžko, mějte po ruce Nux vomicu 9 C. Tento homeopatický lék je vhodný na jakoukoli zátěž žaludku. Působí především (ale nejen) v oblasti nervového systému a zažívacího traktu. Je to přesně to, co vám může pomoci zvládnout stres z přemíry rodinných návštěv, ale i velikonočního hodování. V oblasti zažívacího traktu může totiž Nux vomica tlumit zrychlenou střevní peristaltiku. Velmi často se stres projeví právě v oblasti trávícího traktu ve formě rozmanitých trávících potíží jako jsou např: bolesti a křeče žaludku, průjmy či zácpy a jiné.

V oblasti nervového systému působí Nux vomica ve smyslu zvýšení prahu dráždivosti našich přetížených smyslů. Potřebujete ji právě v období, kdy se cítíte unavení (jarní únava je tu!), jste přecitlivělí na pachy - „nic vám nevoní“, jste přecitlivělí na světlo, všude vám připadá příliš hlučno. Takový stav se často vyvíjí na základě přepracování, zahlcení celého organismu přemírou informací. A právě tento homeopatický lék pomáhá navodit relaxaci, snížit svalové napětí.

Kromě jiného vám Nux vomica pomůže i při nadměrném užívání klasických léků. Zrychluje totiž detoxikaci organismu a zmírňuje působení různých toxických látek. Působí i jako tzv. drenážní lék pro játra, což lze ocenit po různých velikonočních návštěvách a večírcích.

Zkrátka Nux vomica je na Velikonoce stejně nepostradatelná jako malovaná vajíčka.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:21

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze