Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Velikonoční pikantní sušenky

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Svátky se blíží a ne každý má čas na pečení složitých zákusků a dortů. Vyzkoušeli jsme s dětmi sušenky s přídavkem chilli - v naší rodině musí i do sušenek. Je to skvělá práce pro malé kuchaře a kuchařky. Maminka jenom naváží a míchá těsto, pak raději opustí kuchyň a vrátí se až když jsou sušenky na plechu, aby je mohla vložit do trouby.

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Potřebujeme:

220 g třtinového cukru
220 g másla
280 g celozrnné špaldové mouky jemně mleté
30 g kakaa
30 g karobu
1 KL kypřícího prášku, nebo sody
asi 1,5 - 2 dl vody
trochu mletého chilli - opravdu opatrně:-), na množství to odhaduji asi jako když si sypete do polévky

Postup:

Smícháme cukr, mouku, kypřící prášek, kakao, karob, chilli (připomínám: stačí opravdu malinko). Přidáme změklé máslo a postupně vodu. Vypracujeme lepivé těsto. Dětem ukážeme, jak velké kuličky mají z těsta modelovat a připravíme jim na stůl i plech s pečícím papírem. Nezapomeneme zapnout troubu na 180 °C. Pak z kuchyně odejdeme, sedneme si na chvilku a něco si přečteme. Až nás děti zavolají, že s prací skončily, vrátíme se, vložíme plech do trouby a po 10 - 15 minutách máme exotické sušenky hotové.
 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.5.2020 18:27

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze