Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Německé fotbalové hvězdy ujíždí na homeopatických lécích

Autor: Redakce

Chce-li mužstvo vyhrát mistrovství, musí se krom jiného umět vypořádat zraněními - nebo nejlépe se jim vyhnout. Nová studie prokázala, že německý národní tým vkládá velkou důvěru v přírodní metody léčení, kterým dává překvapivě přednost před tradiční medicínou.

Ilustrační foto

Zvláštní opatření, jak zajistit, aby se hvězdní hráči nezranili, nejsou ve fotbale ničím výjimečným. V roce 1998 vzal trenér Glenn Hoddle na Světový pohár v Anglii duchovního léčitele - což však nebylo k ničemu, protože Anglie prohrála s Argentinou na penalty.

Nedávno publikovaná studie se zabývala přístupy lékařů německých fotbalistů k různým bolestem a potížím. Výsledky studie ukázaly, že Německo věří "homeopatickému dopingu".

Studii, která usiluje o důvěryhodnost, prováděl akademický institut v Koblenzi z podnětu jednoho z předních výrobců homeopatických léků. Výsledky studie ukázaly, že 92 procent lékařů, kteří pracují pro první a druhou divizi Bundesligy, předepisuje homeopatika. Jedním z nich je lékař Bayernu Leverkusen Dieter Trzolek, který má dokonce přezdívku "Druid" - což je zřejmě ironické, protože sponzorem jeho týmu je firma na výrobu aspirínu.

Nedělejte si starosti s WADA

Homeopatii vynalezl koncem 18. století Němec Samuel Hahnemann a od té doby vyvolává ty nejžhavější diskuze. Vědecké výzkumy nikdy neprokázaly léčebné účinky homeopatie krom placeba efektu způsobeného užíváním preparátů květnatých jmen jako je kamzičník, tykvice stříkavá nebo rojovník bahenní. Na druhé straně nemají hráči, kteří si berou homeopatické léky, na rozdíl od těch, kdo užívají chemické formy prostředků na obnovu fyzických sil, žádný důvod k obavám z antidopingových kontrol.

"Záznamy o úspěšnosti léčby homeopatiky jsou velmi působivé," říká Peter Billigmann, sportovní lékař a vedoucí institutu, který studii prováděl, v interview pro deník Spiegel. "Homeopatické látky nemají žádné vedlejší účinky a co se týče dopingových kontrol, jsme za vodou."

Lékárnička alternativní medicíny

Homeopatické preparáty nejsou jediné kořínky, k jejichž užívání se při pokusech o udržení fyzické výkonnosti a zdraví němečtí fotbalisté uchylují. Billigmannova studie ukázala, že asi 60 procent týmových lékařů předepisuje akupunkturu a dřívější hráči národního týmu Patrick Owomoyela a Jan Schlaudraff jsou údajně klienti gurua "řízeného sebeléčení" Holgera Fischera.

Kapitán Michael Balack, r, nosí číslo 13 prostě pro štěstí.

Současný německý obránce Marcell Jansen je prý zase příznivcem "kineziologického tejpování". Tejp je porézní bavlněná páska se zdravotně nezávadným akrylovým lepidlem, která údajně stimuluje vlastní léčivé schopnosti těla.

Vyhodnotit, nakolik mají různé pásky, bylinky a procesy řízeného sebeléčení vliv na schopnosti hráčů stočit se při křižných přihrávkách nebo proměnit penaltu, bude předmětem diskuzí budoucích generací sportovních lékařů. Ovšem vzhledem k poměrně vysoké úspěšnosti Německých fotbalistů v mezinárodních zápasech by možná i týmy Anglie nebo Holandska měly zkusit dát šanci homeopatickému dopingu.

Zdroj: www.dw.de/german-soccer-stars-sold-on-homeopathic-remedies/a-3383416-1

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

S homeopatií za fotbalovým míčem

Homeopatická léčba ve sportovní medicíně

Výron z fotbalu, podlitina z Aikida - pomůže vám Arnika

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 09:36

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze