Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Pusťte jaro do bytu

Autor: Lucie Pilátová

Autor: Lucie Pilátová

Venkovní teploměr a slunečné počasí jasně dokazují, že jaro je tu. Je tedy na čase dodat trochu jarní energie i našemu bytu či domu. Uvidíte sami, že leckdy stačí jen pár drobností a interiér opět získá jiskru a šmrnc. Navíc se v takové jarní domácí atmosféře budete cítit dobře a o to přece jde…

Ilustrační foto
Zdroj: Bellarose.cz, Luxurytable.cz

S jarem bývá neodmyslitelně spjatý úklid domácnosti. Není to sice právě populární činnost, na druhou stranu si tak alespoň někteří z nás protáhnou svaly a rozhýbou tělo ztuhlé ,,zimním spánkem“.

Veselé vzory a barvy

Zatímco zima bývá typická pro tmavé zemité tóny, těžké dekorační látky a celkově jaksi ponuřejší atmosféru, jaro se naopak nese v duchu veselých pastelových barev, vzdušnosti a svěží atmosféry. Až se tedy budete rozhodovat, jak dodáte energii například obývacímu pokoj, nebojte se hnědý přehoz vyměnit za žlutý, oranžový, krémový či jakkoli jinak vhodně sladěný se stávajícím vybavením pokoje. Krásné, a přitom nijak finančně náročné oživení představují například i květinové potahy na polštáře, stejně jako pestrobarevné povlaky v ložnici rodičů nebo v pokoji dětí. Nezapomeňte ani na závěsy. Možná nastal čas se zamyslet nad tím, zda jsou nutné a zda by nebylo lepší je nahradit třeba roletami. Pokud se vám do tak velké změny nechce, pořiďte si závěsy z odlehčené světlé látky. Ale pozor, rozhodně dobře kombinujte barvy a vzory. Rovněž by nebylo vhodné to s jedním či druhým přehánět, ale naopak vzájemně doplňovat. Nechcete přece, aby vám ve výsledku vznikla směs, z níž by se zatočila hlava i doktoru Chocholouškovi.

Živé květiny

Vděčnou připomínkou nejkrásnějšího ročního období – jara jsou bezpochyby konvalinky, fialky, zlatý déšť a další řezané ozdoby do vázy. Některé z nich i úžasně voní, takže nás potěší hned dvakrát. Kromě toho si můžete pořídit také hyacinty, primule nebo klasické pokojové květiny v květináči. Těm, které už máte doma, kupte v rámci jarního přesazování hezký barevný obal. Vítaným jarním doplňkem budou rovněž košíky nebo misky z proutí, kam se dají schovat různé drobnosti, bez nichž se během dne neobejdete, brýle, tužky, papírové bločky na psaní apod.

 

Průvan v kuchyni

I tady si můžete pohrát s jarním dekorem. Jak jsou na tom vaše hrníčky, talíře či misky. Nestálo by za to je obměnit do jarního dekoru? Ostatně, komu by se také chtělo na jaře pít ranní kávu z hrnku, na němž se skví vánoční stromek… A k tomu můžete přidat i výměnu utěrek, chňapek či ubrusu a budete mít kuchyň za pár kaček jako novou. Jaro můžete v kuchyni přivítat také čerstvými bylinkami na okenním parapetu. Nejenom že vám udělají parádu, ale ještě poslouží při vaření.

Jak vidíte, možností, jak dostat do bytu „jaro“ je mnoho a rozhodně k tomu nepotřebujete statisíce. Někdy stačí pár drobností a rázem bydlíte ve zcela jiném bytě. Nechte se inspirovat trendy, ale vždy vybírejte v souladu s typem interiéru. Změny, které učiníte, budou bezpochyby přínosné, mějte ovšem na paměti, že pro vaši osobní pohodu i pohodu vašich blízkých vám musí sedět takříkajíc na míru…

Foto zdroj: Bellarose.cz, Luxurytable.cz

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Pilátová

Autor: Lucie Pilátovánovinářka

"Mám ráda inteligentní humor, napínavé detektivky, dobré víno a jídlo, různé kouty světa, baví mě život a živí mě písmenka."

Moje moto: "... o životě s nadhledem a ironií, jedině tak se totiž z toho všeho nezblázníte:-)"

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 06:34

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze