Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Vyčerpávající porod naši fenky Elišky

Autor: Redakce

Studentka Veterinární fakulty, Vendula Hubáčková, nám popsala své první zkušenosti s podáváním homeopatických léků u rodící fenky a na podporu tvorby mléka u stejné fenky...

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

O víkendu rodila naše fenka Eliška. Jelikož šlo o početný vrh (máme osm krásných zdravých holek), byl porod pro fenečku vyčerpávající a dlouhý. Nic jsem nenechala náhodě a homeopatika jsem měla připravena po ruce. Po narození prvních čtyř štěňátek, kdy šlo všechno poměrně hladce a snadno, nastala dlouhá odmlka. Bylo pochopitelné, že si fenka Eliška potřebuje odpočinout, napít se, projít a trošku se posilnit čerstvým vývarem, který jsem ji předem připravila. Když však od posledního štěněte uplynuly čtyři hodiny a Eliška nejevila známky dalších kontrakcí, má nervozita vzala za své. Myslím, že jsem byla místy víc vyčerpaná a vystresovaná než rodící fenka. Než jsem však zavolala veterinárního lékaře s injekcí oxytocinu, podala jsem rodičce 5 granulí homeopatického léku Actea racemosa 9 C na podporu stahů dělohy. Nestačila jsem se divit, co se dělo. Za necelých pět minut vykoukla na svět další holčička, za pět minut další a do půl hodiny další dvě zdravé holky. Celý porod ukončila během hodiny.

Ještě k příběhu přidám malé pokračování... Po pár dnech od narození štěňátek, možná i kvůli neustálým přesunům z Brna do Zlína, se zdálo, že Eliška nemá dostatečné množství mléka. Umělému přikrmování jsem se chtěla vyhnout zuby nehty. I přes fakt, že jsou na trhu dostupné kvalitní mléčné náhražky. Mléko mateřské je ale mléko mateřské a odkojení osmi štěňátek je nelehký úkol. Od porodu jsem kromě Arniky na zhojení porodních cest přidávala i Calcareu phosphoricu, abych předešla vyčerpání fenky. Po konzultaci s MVDr. Švaříčkovou jsem vytvořila ještě vícesložkový lék z Ricinus communis 5 C  a Lac caninum 5 C, vše naředěné v převařené vychladlé vodě s kapkou bílého alkoholu ke konzervaci. Během jediného dne byl po třech dávkách účinek patrný pouhým okem skoro okamžitě. Mléčná žláza se naplnila rovnoměrně mlékem a já se tu noc konečně vyspala:-) Všech osm holčiček mělo přes noc co mlsat. Dnes po devíti dnech holky váží neuvěřitelných 700 g (porodní váha byla 250-300 g) a stávají se z nich malí otesánci.

Jménem redakce a čtenářů Světa homeopatie děkujeme za sdílení osobního příběhu a přejeme Vendulce další homeopatické úspěchy v praxi veterinárního lékaře.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.1.2022 02:54

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze