Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jarní vitaminová bomba

Autor: Lucie Pilátová

Stejně jako se na podzim dopujeme vitamíny, abychom nějak přežili nevlídné počasí, i na jaře musíme dát tělu, co jeho jest, jak praví klasik. Právě zima nás obvykle dost vyčerpá, a aby nás k tomu silný jarní vzduch ještě neporazil, je třeba povzbudit obranné látky. Vitamíny můžete čerpat z různých zdrojů, ale pořád nejlepší jsou čerstvé.

Ilustrační foto
Zdroj: sxc

I když se na jaře nabídka čerstvé zeleniny teprve rozbíhá, najdeme pár věcí, ze kterých se dá připravit pořádná vitaminová bomba.

Klasikou je jarní cibulka, která obsahuje vitamin C, vitaminy skupiny B, provitamin A i celou řadu důležitých minerálních látek. Je vynikající nejenom v boji proti jarní únavě, ale také má protiplísňové a antibakteriální účinky. Kromě toho příznivě působí na zažívací trakt, srdce, krevní tlak a dýchací cesty. Víte, že se v minulosti používala také jako afrodisiakum?

A co ještě nesmí chybět na jarních zeleninových pultech? Přece ředkvičky. Pro nás jsou dobré v tom, že obsahují spoustu vitaminu C, B, kyselinu listovou, draslík, vápník, ale také například karoten nebo sirné silice, které mají pozitivní vliv na správnou funkci střev.

Stav střevní mikroflóry zlepšuje rovněž pravidelné pití zakysaných mléčných výrobků, které současně upravuje i trávení a vyprazdňování. Organismu tak svými probiotickými účinky prospívá například zákys.

A co se stane, když smícháte dohromady jarní cibulku, ředkvičky a již zmíněný zákys? Přece vznikne jedinečné:

Jarní zeleninové smoothie

Potřebujeme:
svazek jarní cibulky
svazek ředkviček
1 zákys

Postup:
Jarní cibulky i ředkvičky očistíte a pořádně opláchnete. Nakrájíte na malé kousky a vše nasypete do mixéru. Krátce mixujete. Přidáte zákys a znovu mixujete. Přelijete do vysoké sklenice a necháte vychladit. Před podáváním povrch sklenice zakápnete pomerančovou šťávou.

Dobrou chuť!

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Pilátová

Autor: Lucie Pilátovánovinářka

"Mám ráda inteligentní humor, napínavé detektivky, dobré víno a jídlo, různé kouty světa, baví mě život a živí mě písmenka."

Moje moto: "... o životě s nadhledem a ironií, jedině tak se totiž z toho všeho nezblázníte:-)"

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:06

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze