Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Můj chaotický den...

Autor: Lucie Nestrašilová

Máte někdy pocit, že již krátce po probuzení je vše špatně? Že nic nejde podle plánu a váš den je od samého rána jeden velký chaos? Třeba takhle...?

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Ráno vstanu, budím mladšího syna (ten starší šel dnes výjimečně do školy včas), ale mladší syn nevstává. Pětkrát se vracím do pokoje, evidentně žádná odezva. Když pošesté zvýším hlas (výchova moderních matek formou domluvy u nás nezabírá), syn pomalu vstává se slovy: "Bolí mě břicho, nohy, hlava, ruce..". Nic nového. Vstává, odmítá křupína, chce krupicovou kaši! Dělám instantní šestizrnou. Je zdravá a rychlá. Nazývám ji "krupicovou", což mi můj syn "zbaští". Spěchám, syn si hraje u snídaně na iPadu, můj muž sedící vedle něj mu ho odebírá. Otočím se a zjišťuji, že se muž vedle něj divá na notebooku na noční sestřih z NHL. Syn kouká s tatínkem! Zakřičím ten den po sedmé, bez reakce. Je 7:48, za 12 minut zvoní! Syn se rozhodl, že dnes půjde v pyžamu... Odcházíme v 7:53!

V 7:58 se vracím s úlevou ze školy domu a jediné, co mě uklidňuje je fakt, že mi včera synova třídní učitelka napsala, že mám úžasně vychované dítě, s kterým je krásné pracovat! "Nespletla si e-mailovou adresu?!", říkám si, pomocí make-upu měním svůj obličej, přitom zjišťuji, že se mi vrátil e-mail v noci odesalný 288ti adresátům! To znamená - 288 oznámení "Mail you have sent is undelivered!". Uf! Rezignuji!

Balím věci, které musím vzít dnes sebou - podklady pro daňové přiznání, výhry do soutěží, dáreček na schůzku, věci do kanceláře, notebook, beru i nějaké maličkosti ze sklepa... Přitom se rozhodnu vzít tříděný odpad. Likviduji tuny krabic, nakládám vše do auta. NEMÁM KLÍČE OD AUTA! Hledám, hledám, hledám...klíče nikde. Nacházím je v 9:29. V 9:30 jsem měla být v centru Prahy na schůzce. V centru však nebydlím... Omlouvám se tedy milé Claudii za zpoždění a vyrážím na ranní pouť pražskou dopravou! Claudie má pochopení, což je první pozitivní věc, která se mi dnes stala! Tak doufám, že už mám pro dnešek vybráno:-)

Jestli jste se v mém osobním příběhu našli, pak se koukněte na charakteristiku léku Argentum nitricum. Je skvělý pro uspěchané ženy:-) O víkendu o něm přednášela paní doktorka Váňová na odborném semináři lékařům, přitom ho "zobala" a já začala dnes také:-)  

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 13:47

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze