Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Tapír

Autor: MVDr. Lýdia Čačková-Lánská

Pracuji jako veterinární lékařka v zoologické zahradě. ZOO zvířata se na škole prakticky nevyučují, navíc je zde široká škála pacientů, přepočítávat dávky léčiv bývá problém. Tyto problémy vám homeopatie úplně odbourá. Jednoho dne jsem začala léčit tapíra...

 

Ilustrační foto
Zdroj: MUDr. Lada Paulů

Tapír je ve stresujícím prostředí (bydlí vedle kapybar) a čas od času má „záchvaty“, při kterých projde zábranou, klacky.. Prostě vším, co mu stojí v cestě. A právě při těchto útěcích si rozdrásal nohy do krve a kůže se mu zanítila (tento stav už trval nějakou dobu, léčeno nám neznámými mastmi, bez efektu).

Dostal Arniku 30 C a Belladonnu 9 C 2-3x 5 granulí denně. Během deseti dnů se nožky vyhojily. Momentálně dostává Aconitum, abychom odbourali panické útěky. Pomalu se uklidňuje, ale léčbu bude potřeba podle vývoje situace ještě doplnit.

Proč Arniku?

  • v anamnéze bylo jasné trauma, ale zejména pro její účinek na zastavení kapilárního krvácení.

Belladonnu

  • dostal, protože vykazoval typický obraz léku – zarudnutí, bolestivost, otok a temperaci.

Pro Aconitum

  • jsou typické panické reakce, při kterých zvíře myslí jen na jedno – útěk. Většinou tomuto stavu předchází nějaká „šoková“ událost (v tomto přpadě se nepodařilo najít příčinu).

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lýdia Čačková-Lánská

Autor: MVDr. Lýdia Čačková-Lánskáveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 19:59

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze