Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Tapír

Autor: MVDr. Lýdia Čačková-Lánská

Pracuji jako veterinární lékařka v zoologické zahradě. ZOO zvířata se na škole prakticky nevyučují, navíc je zde široká škála pacientů, přepočítávat dávky léčiv bývá problém. Tyto problémy vám homeopatie úplně odbourá. Jednoho dne jsem začala léčit tapíra...

 

Ilustrační foto
Zdroj: MUDr. Lada Paulů

Tapír je ve stresujícím prostředí (bydlí vedle kapybar) a čas od času má „záchvaty“, při kterých projde zábranou, klacky.. Prostě vším, co mu stojí v cestě. A právě při těchto útěcích si rozdrásal nohy do krve a kůže se mu zanítila (tento stav už trval nějakou dobu, léčeno nám neznámými mastmi, bez efektu).

Dostal Arniku 30 C a Belladonnu 9 C 2-3x 5 granulí denně. Během deseti dnů se nožky vyhojily. Momentálně dostává Aconitum, abychom odbourali panické útěky. Pomalu se uklidňuje, ale léčbu bude potřeba podle vývoje situace ještě doplnit.

Proč Arniku?

  • v anamnéze bylo jasné trauma, ale zejména pro její účinek na zastavení kapilárního krvácení.

Belladonnu

  • dostal, protože vykazoval typický obraz léku – zarudnutí, bolestivost, otok a temperaci.

Pro Aconitum

  • jsou typické panické reakce, při kterých zvíře myslí jen na jedno – útěk. Většinou tomuto stavu předchází nějaká „šoková“ událost (v tomto přpadě se nepodařilo najít příčinu).

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lýdia Čačková-Lánská

Autor: MVDr. Lýdia Čačková-Lánskáveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.1.2022 01:53

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze