Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zacvičte si s kouzelnou hůlkou

Autor: Lucie Pilátová

Budete se divit, ale kouzelná hůlka existuje. Pokud vás bolí záda, měli byste se s ní co nejdříve seznámit. Nejenom, že bolest buď zcela odstraní, ale při větších potížích ji eliminuje na rozumnou míru. A kromě toho umí ještě spoustu dalších věcí…

Ilustrační foto
Zdroj: sxc

Kouzelná hůlka je samozřejmě přezdívka. Ve skutečnosti se jmenuje FLEXI BAR a pod tímto názvem se skrývá vibrační kmitací tyč. Možná jste právě zapochybovali nad tím, zda to vůbec jde, abyste si s pomocí jedné zdánlivě obyčejné tyče dali dohromady záda. Vězte, že jde.

Jelikož se původně jedná o rehabilitační náčiní, které vyvinuli fyzioterapeuti v Německu, má kouzelná hůlka více než stoprocentní kredit k tomu, že skutečně funguje. Samozřejmě v případě, že s ní opravdu cvičíte nejenom pravidelně, ale i tak, jak se má.

Jak na FLEXI BAR

Nejprve je třeba si říci, že FLEXI BAR je vlastně pružná, 150 cm dlouhá tyč, která je vyrobená ze sklolaminátu. Na každém konci má v sobě ukryté malé plastové závaží a uprostřed rukojeť. Celý vtip spočívá v tom, že jednou či oběma rukama chytnete tyč za rukojeť a rozkmitáte, což je důvod, proč má na obou koncích zmíněná závažíčka. Vibrování působí na hluboké svalstvo, jehož ochablost je právě důvodem nejrůznějších pohybových obtíží, a nejenom jich.

Zlepšení

Při tréninku zapojujete hlavně zádové a břišní svaly, svaly pánevního dna, paží a trupu. Díky cvičení s FLEXI-BAREM si proto zlepšíte především držení těla, posílíte zádové svaly, tedy i ty, které bývají důvodem bolestí páteře, a současně odstraníte svalovou dysbalanci. Navíc, posilování pánevního dna zlepšuje hlavně pro ženy riziko úniku moči v pozdějším věku, což je značně nepříjemná záležitost. Dalším plus, proč cvičit s vibrační tyčí, je odstranění bolestí meziobratlových plotének, prevence osteoporozy a artrózy, třešničkou na dortu pak odbourávání tělesného tuku a celkové zlepšení nejenom fyzické kondice, ale také koncentrace.

V každém věku

S FLEXI-BAREM můžete cvičit doslova v každém věku. Je vhodný jako kondiční cvičení pro sportovce, využívají ho rehabilitační pracovníci a je oblíbeným náčiním ve fitness studiích. Co je na tom všem nejlepší, že si s ním krásně zacvičíte i doma. Naučit se s kouzelnou hůlkou pracovat není nijak těžké, přesto je lepší alespoň ze začátku cvičit pod odborným dohledem trenéra, jelikož si tak osvojíte správné návyky a cvičení bude efektivní.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Pilátová

Autor: Lucie Pilátovánovinářka

"Mám ráda inteligentní humor, napínavé detektivky, dobré víno a jídlo, různé kouty světa, baví mě život a živí mě písmenka."

Moje moto: "... o životě s nadhledem a ironií, jedině tak se totiž z toho všeho nezblázníte:-)"

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:27

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze