Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zpětná vazba

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Milé maminky, po dohodě s maminkou mých malých pacientů si dovoluji zveřejnit část naší mailové komunikace, protože si myslím, že podobnou problematiku řeší mnohé z vás. Věřím, že pomůže osvětlit pár prázdných míst. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Dobrý den, paní Poděbradská,

pořád přemýšlím nad dnešní návštěvou u vás. V hlavě mi uvízla věta, že tělíčko těch našich "medvídků" nemá zpětnou vazbu. Co přesně si pod tím mám představit? Jak té zpětné vazby lze tedy dosáhnout? Cvičením, které děláme? Protože s dětma se mazlíme, řečeno po našem "ňuňáme nebo ťuťáme" každou chvíličku. Konkrétně Filda (6 let) je na to velký specialista, ten by se mazlil od rána do večera, Kristýnka (9 let) už méně.

Mnohdy se snažím pochopit, proč mají tyto "nedostatky"? Udělala jsem něco špatně? Mnohdy mě nic nenapadá. Vždy jsem dbala na správné obutí, sezení u stolu, stravu, pitný režim,... Nebo se s tím děti rodí, je jím to dáno narozením? Dá se to vůbec ovlivnit, nějak tomu předejít? Nebo pak již můžeme jen napravovat?

Snad jsem se dobře vyjádřila. Nejdřív jsem přemýšlela, jestli Vám vůbec psát a zatěžovat Vás tím, ale asi by mi to stejně nedalo a dříve nebo později bych psala... Já prostě mám potřebu věci pochopit a když, byť jen něco málo nechápu, nedá mi to.

---------

Dobrý den,

jsem ráda, že jste napsala, je lepší se vyjádřit než v sobě pořád řešit. Myslím si, že jste neudělala nic špatně, Vaše děti dostaly do vínku nějakou výbavu, ke které patří např. i vnímání, rozlišovací a poznávací schopnosti. Nejen, že dítě umí poznat, že drží jablko a jak chutná, ale musí se umět také orientovat ve vlastním tělesném schématu. Některé děti mají tuto schopnost vrozeně horší. Prevenci můžeme v tomto směru poskytovat přesně tím, co děláte - mazlit se, hladit, chodit bosky, pohybovat se v různých stimulačních terénech - na louce, v lese, doma, v potoce... Dále je důležité sledovat, zda se tyto horší rozlišovací schopnosti nepodepisují na vývoji pohybového systému, a to zase děláme my. Kontrolujeme zda jsou podmínky ve funkci pohybového systému optimální a pokud v některém okamžiku ne, poskytneme podporu, správný směr - terapii.

Z Vaší strany je všechno v pořádku. Tento problém dnes řeší mnoho dětí, dříve se o něm vůbec nevědělo. Je tedy dobře, že v dnešní době již umíme s tímto problémem pracovat.

Velice si cením toho, jak se dětem věnujete a opravdu se snažíte dodržet všechny pokyny a rady. Navíc mají Vaše děti dostatek zdravého pohybu, méně sezení u počítače a televize a to je moc dobře. Moc Vás chválím a proto si především nedělejte si žádné výčitky, děláte co můžete a já věřím, že spolu zvládneme projít pohybovým vývojem Vašich dětí bez větším obtíží.

-----------------

Co je to senzomotorika a jak s ní pracovat se dozvíte v připravovaném článku.

Vaše Radana

 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 04:23

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze