Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak překonat jarní únavu

Autor: Lucie Pilátová

Cítíte se s blížícím se jarem unavení, bez energie, vyčerpaní psychicky i fyzicky? Pak nejspíš trpíte jarní únavou. Neděste se, není to nic neobvyklého. Tento stav souvisí s nedostatkem vitamínů a pohybu během zimních měsíců a samozřejmě i slunečního svitu. Dá se mu ale do určité míry předcházet, případně potíže eliminovat. 

Ilustrační foto
Zdroj: sxc

Jaro je dobrou příležitostí k tomu, abychom se zbavili všech zlozvyků, jež nás po zdravotní stránce ohrožují. Patří sem nadměrná konzumace alkoholu, kouření, málo pohybu a spousta stresu. Mimochodem, věděli jste, že cigarety zvyšují krevní tlak a snižují hodnotu dobrého cholesterolu? Ne nadarmo se jim říká hřebíčky do rakve. Přispívají totiž k onemocnění srdce, riziku infarktu a výskytu krevních sraženin. Pokud jde o alkohol, existují určité normy, které naopak mohou přispět k odstranění některých zdravotních obtíží. Jinými slovy, sklenička piva nebo vína po obědě či večeři vám rozhodně neublíží, ale naopak může pomoci pokrm lépe strávit. Právě jedna sklenka je obecná míra, kterou byste ale neměli překračovat. Ale pokud se rozhodnete na jaře zhubnout, vynechejte alkohol, alespoň na nějakou dobu úplně.

Stres je kapitola sama o sobě. Je dobré vědět, že díky němu, ale i dalším okolnostem (nevhodné stravování, prostředí apod.) probíhají v těle určité nezdravé procesy, na jejichž likvidaci právě v tomto období už tělo nestačí a dochází k oslabení imunitního systému.

Posledním dílkem skládanky jarní únavy je pak nedostatek pohybu a špatná životospráva.

Co s tím vším?

Začít můžete například doplňováním vitamínů a minerálů, kterých má tělo po zimě nedostatek a jsou důležité pro správné fungování všech procesů v těle. Hodit se budou vitaminy C a E, ale také hořčík a B-komplex. Ty najdete například v kvasnicích, luštěninách (vitaminy skupiny B), patří sem i soja, špenát (hořčík), slunečnicová, lněná a sezamová semínka, zelené bylinky (vitamin C, ale i další látky podle typu rostliny). 

Úprava jídelníčku

Určitě znáte období půstu, které naši předci dodržovali již před koncem zimy. Právě půst souvisí s jejich znalostí jarní únavy a snahou vyhnout se všem jejím nepříjemným projevům. Ani vám se nic nestane, pokud jídelníček pořádně odlehčíte, místo červeného masa zařadíte drůbež, ryby a celkově více čerstvé jarní zeleniny, a to nejenom té, kterou najdete v obchodech, ale třeba kopřivy, pampelišky, sedmikrásky apod. Vhodné je zařadit i pročišťovací čaje z bylinek, tužebníku, břízy, jetele. Pokud vás k jarní únavě dostihne i chřipka, zkuste odvar z vrby, které se také říká přírodní aspirin. Své místo má při léčbě chřipky samozřejmě i homeopatie. Kromě osvědčeného Oscillococcina zvolte lék podle konkrétních příznaků. Homeopatická doporučení najdete v našich článcích (např. Komplexní léčba chřipky). 

Každopádně bylinky vám pomohou vyrovnat se lépe se změnami, nastartují ozdravnou kúru a dokonce přispějí i ke snadnějšímu hubnutí.

Není únava jako únava

Jarní únavu zvládnete také únavou. Máme ale na mysli příjemnou únavu po pobytu na čerstvém vzduchu, procházce v přírodě, ale klidně i práci na zahrádce. Jarní sluníčko ve vás navíc vyrovná zimní deficit slunečního svitu a zažene i případné chmurné myšlenky, které bývají předzvěstí psychických potíží, jež o sobě dávají vědět právě v tomto období.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

DETOX...?!

Strach, stres, únava...pomůže vám homeopatie!

Homeopatická pomoc při únavě a přepracování

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Pilátová

Autor: Lucie Pilátovánovinářka

"Mám ráda inteligentní humor, napínavé detektivky, dobré víno a jídlo, různé kouty světa, baví mě život a živí mě písmenka."

Moje moto: "... o životě s nadhledem a ironií, jedině tak se totiž z toho všeho nezblázníte:-)"

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 04:53

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze