Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Inkontinence u fenky

Autor: Denisa Wawreczková

Chtěla bych se s Vámi podělit o zajímavý případ náhle vzniklé inkontinence u mé 12-ti leté fenky německého knírače.

Ilustrační foto
Zdroj: Denisa Wawreczková

Inkontinence je samovolný únik moči, kdy pacient nezaujímá postoj k močení a moč odkapává nejčastěji v průběhu chůze nebo spánku. Může nastat po operaci, prochladnutí, po kastraci či při různých problémech nervového původu. Mezi nejčastější příčiny patří u fenek anomálie vývodných cest močových, zejména ektopicky vyústěný ureter a inkompetence dolního svěrače močového.

Naše fenka nejevila žádné neurologické problémy a kastrovaná byla velmi dávno hned po prvním hárání. Rádoby z ničeho nic se začala pomočovat v posteli, když spala. Jediné, co jsme si mohli dát do souvislosti s nástupem inkontinence byl šok (pomočení se opakovalo ve stejný čas, kdy byla vystavena stresu).

Zpočátku jsme doufali, že to přejde, ale situace se opakovala každým dnem a my jsme byli nuceni začít jednat. Nasadili jsme ji konvenční léčbu (propanolamin) a stav se zlepšil. Kromě toho jsme ji také po nějaké době začali podávat homeopatický lék Causticum 15 C. Zpočátku, když jsme vysadili propanolamin, inkontinence znovu nastala. Když jsme ale současně začali podávat homeopatický lék Causticum, fenka vydržela bez propanolaminu, aniž by se pomočila. Nakonec jsme vysadili i lék Caustikum a vypadá to, že inkontinence je zdárně zažehnána. Fenka může nyní opět spát v posteli v peřinkách, aniž by udělala loužičku:)

Homeopatický lék Causticum má výrazný vztah mj. k močovému ústrojí a v etiologii potíží hraje významnou roli stresová událost. Je to vynikající lék na paralýzy.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Denisa Wawreczková

Autor: Denisa Wawreczkovástudentka veterinární medicíny, studentka Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH

Od malička směřovaly mé krůčky k léčení a ke zvířatům. Klasická medicína pro mě tvoří pevný základ, který velice ráda obohacuji o alternativní metody. Jednou z nich je i homeopatie. Jsem velmi ráda,že jsem díky HLA s homeopatií v kontaktu již jako studentka veterinární medicíny. Mým životním mottem je zůstat neustále otevřená novým poznatkům. Příroda má neuvěřitelné léčivé síly, jen je potřeba se jim odevzdat...

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.1.2022 01:57

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze