Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie na Kongresu Primární péče

Autor: Lucie Nestrašilová

Homeopatie se opět dostala na půdu klasicé medicíny. Paní doktorka MUDr. Hana Váňová, předsedkyně Rady Homeopatické lékařské asociace, vystoupila s přednáškou na téma "Viróza a podpora imunity" na Kongresu Primární péče, které organizovalo Sdružení praktických lékařů ČR, Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost ČR ve spolupráci s Odbornou společností praktických dětských lékařů ČLS JEP ve dnech 28. 2 – 1. 3. 2014 v TOP hotelu Praha.

Ilustrační foto

Paní doktorka Hana Váňová působí již 30 let jako praktický lékař a ve své praxi vidí, že způsob stonání lidí se mění. "Přestože medicína udělala obrovský pokrok, přibývá nemocí souvisejících s poruchami imunity.", zahájila své vystoupení paní doktorka Váňová, zkušená homeopatka.

V úvodu přednášky uvedla, že souhlasí s konstatováním generální ředitelky Světové zdravotnické organizace doktorky Margaret Chan, která ve svém projevu na světovém kongresu WONCA 25. června 2013 v Praze mimo jiné řekla: „Terapeutický arzenál pro klinickou péči se neblaze změnil. Se stálým vzestupem lékové rezistence ztrácí medicína alarmujícím tempem svá prvoligová antibiotika. V postantibiotické éře budou sofistikované zákroky, jako je náhrada kyčelního kloubu, transplantace orgánů, protinádorová chemoterapie a péče o předčasně narozené děti, mnohem obtížnější, nebo dokonce příliš nebezpečné na to, aby mohly být provedeny. Současně jsou vyvíjeny a s nebývalou rychlostí zaváděny nové zdravotnické technologie, intervence, zařízení a léčiva pro chronická onemocnění. Jejich příchod je spojen s velkými náklady."

"Na druhé straně", řekla dále doktorka Chan, "studie ukazují, že pacienti upřednostňují přístupnou a cenově dostupnou péči, která reaguje na ně jako na člověka, v jejich jedinečných rodinných a sociálních situacích.“

Máme nějakou šanci tuto situaci ovlivnit? "Podle svých zkušeností mohu zodpovědně říci, že určitě ano.", konstatovala Hana Váňová. "Používám v rámci své praxe akupunkturu (30 let) i homeopatické léky (20 let) a obě tyto metody nabízejí přístupy, které rozšiřují naše terapeutické možnosti mnohdy velmi jednoduchým způsobem."

"Víme, že mnohé angíny, ale i bronchitidy jsou virového původu. Používáme v ordinacích rychlou diagnostiku CRP, která nám do jisté míry pomůže rozlišit virový a bakteriální zánět. Při virovém jsou antibiotika nevhodná.

Co tedy pacientům nabídnout?

  • Režimová opatření – omezení aktivit až klid na lůžku, nepodávat antipyretika pokud teplota nepřekročí 38°C, dostatečný pitný režim
  • Dieta – odkyselující, s omezením cukru, bílé mouky, mléka a mléčných výrobků
  • Přehřívací koupele – antroposofická procedura ovlivňující tepelné pochody v těle, na kterých je závislý celý imunitní systém a integrita JÁ. (Poznámka redakce: V brzké době se můžete těšit na článek o přehřívacích koupelích podle MUDr. Hany Váňové)
  • Moxa – jednoduchý způsob léčby pocházející z ajurvédy
  • Homeopatické léky specificky působící zvyšování vlastní obranyschopnosti – příklady z praxe

"Prvním krokem je tyto skutečnosti přijmout a pak zařadit do své praxe. Pokud to uděláte, zjistíte že i u alergiků dojde postupně ke zlepšování jejich alergického terénu. Toto posilování imunity působí komplexně."

Těmito slovy se paní doktorka Váňová s účastníky kongresu rozloučila. Svým vystoupením účastnky v sále zaujala, což potvrdil mimo jiné následný zájem přítomných o dostupné informace o homeopatii u prezentačního stolku Homeopatické lékařské asociace a Světa homeopatie.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 05:53

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze