Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zahřejte se polévkou podle paní hostinské

Autor: Lucie Pilátová

Zima ještě neřekla definitivní sbohem, byť to za okny už tak vypadá. Z odpolední procházky se často vracíme promrzlí, z delšího výletu leckdy i pořádně vyhladovělí, takže by to chtělo něco na zahřátí a posilnění. Třeba pořádně silnou polévku.

Ilustrační foto
Zdroj: sxc

Dnešní tip je z kategorie tzv. kotlíkových polévek. Uvaříte ji nejenom doma v hrnci, ale možná ještě lépe bude chutnat z kotlíku zavěšeného nad ohništěm v zahradě. K polévce se podává pečivo, které se do ní máčí a dokonce je možné do ní přidat i rýži nebo těstoviny.

A pokud náhodou uvaříte polévky více, je možné ji zmrazit. Jako originální pohoštění pro nečekanou návštěvu se bude určitě hodit.

Pro 4 osoby budete potřebovat:

500 g hovězího zadního (lze i přední, ale musí se déle vařit)
100 g prorostlé slaniny
200 g cibule
2 lžíce oleje
¼ l červeného vína
½ l masového vývaru
1 stroužek česneku
1 bobkový list
1 lžička tymiánu, sůl
200 g mrkve
2 paprikové lusky
4 lžíce nasekané petrželky

Postup:

Maso nakrájejte na 3 cm velké kousky, slaninu na kostičky. Cibuli oloupejte a nakrájejte na plátky. Olej a slaninu silně zahřejte ve velkém hrnci, maso osmahněte, míchejte. Přidejte cibuli a opečte do zlatova. Přilijte víno a vývar. Česnek oloupejte, nakrájejte na kostičky a přidejte do hrnce. Rovněž přidejte bobkový list a tymián. Osolte. Přikryté nechte vařit. Mrkev oloupejte, omyjte, nakrájejte na plátky a vařte s ostatním asi půl hodiny. Papriky rozkrojte na čtvrtky, odstraňte semena, nakrájejte na nudličky a vařte společně posledních 10 min. Hotovou polévku posypte petrželkou a dochuťte.

A pokud náhodou uvaříte polévky více, je možné ji zmrazit. Jako originální pohoštění pro nečekanou návštěvu se bude určitě hodit.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Pilátová

Autor: Lucie Pilátovánovinářka

"Mám ráda inteligentní humor, napínavé detektivky, dobré víno a jídlo, různé kouty světa, baví mě život a živí mě písmenka."

Moje moto: "... o životě s nadhledem a ironií, jedině tak se totiž z toho všeho nezblázníte:-)"

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 09:06

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze