Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zahřejte se polévkou podle paní hostinské

Autor: Lucie Pilátová

Zima ještě neřekla definitivní sbohem, byť to za okny už tak vypadá. Z odpolední procházky se často vracíme promrzlí, z delšího výletu leckdy i pořádně vyhladovělí, takže by to chtělo něco na zahřátí a posilnění. Třeba pořádně silnou polévku.

Ilustrační foto
Zdroj: sxc

Dnešní tip je z kategorie tzv. kotlíkových polévek. Uvaříte ji nejenom doma v hrnci, ale možná ještě lépe bude chutnat z kotlíku zavěšeného nad ohništěm v zahradě. K polévce se podává pečivo, které se do ní máčí a dokonce je možné do ní přidat i rýži nebo těstoviny.

A pokud náhodou uvaříte polévky více, je možné ji zmrazit. Jako originální pohoštění pro nečekanou návštěvu se bude určitě hodit.

Pro 4 osoby budete potřebovat:

500 g hovězího zadního (lze i přední, ale musí se déle vařit)
100 g prorostlé slaniny
200 g cibule
2 lžíce oleje
¼ l červeného vína
½ l masového vývaru
1 stroužek česneku
1 bobkový list
1 lžička tymiánu, sůl
200 g mrkve
2 paprikové lusky
4 lžíce nasekané petrželky

Postup:

Maso nakrájejte na 3 cm velké kousky, slaninu na kostičky. Cibuli oloupejte a nakrájejte na plátky. Olej a slaninu silně zahřejte ve velkém hrnci, maso osmahněte, míchejte. Přidejte cibuli a opečte do zlatova. Přilijte víno a vývar. Česnek oloupejte, nakrájejte na kostičky a přidejte do hrnce. Rovněž přidejte bobkový list a tymián. Osolte. Přikryté nechte vařit. Mrkev oloupejte, omyjte, nakrájejte na plátky a vařte s ostatním asi půl hodiny. Papriky rozkrojte na čtvrtky, odstraňte semena, nakrájejte na nudličky a vařte společně posledních 10 min. Hotovou polévku posypte petrželkou a dochuťte.

A pokud náhodou uvaříte polévky více, je možné ji zmrazit. Jako originální pohoštění pro nečekanou návštěvu se bude určitě hodit.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Pilátová

Autor: Lucie Pilátovánovinářka

"Mám ráda inteligentní humor, napínavé detektivky, dobré víno a jídlo, různé kouty světa, baví mě život a živí mě písmenka."

Moje moto: "... o životě s nadhledem a ironií, jedině tak se totiž z toho všeho nezblázníte:-)"

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.6.2019 11:43

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze