Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kocour Mikeš

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Kromě naší „člověčí“ rodinky už před homeopatií neunikli ani naši kočičí mazlíčci. A jak to bylo tentokrát?

Ilustrační foto
Zdroj: sxc

Náš kocour Mikeš má pořád něco☺ Naštěstí máme výbornou kamarádku veterinářku, která mimo jiné léčí homeopatickými léky. Asi 14 dní jsem pozorovala, že náš Mikeš trochu kulhá, ale jelikož je kočkou „venkovní“, říkala jsem si, že to přejde. Nepřešlo. Ba naopak, kulhání se stupňovalo, občas už na nožku ani nedošlápl. Udělala jsem tedy precizní kontrolu všech tlapek, tzv. „okoskopicky“ jsem na tlapkách nic neviděla, prohmatala jsem proto všechny struktury na kulhající tlapce. Jsem sice fyzioterapeut léčící lidské pacienty, ale kočíčí svaly jsou přece také svaly a mně se zdálo, že jeden sval blízko kočičí lopatky je bolestivý. Tak jsme jeli k paní doktorce.

Závěrem byl pravděpodobně stav po traumatu lopatky. Mohlo to proběhnout tak, že si tlapku někde zasekl a nešla mu vytáhnout, nebo doskočil na něco, co se mu pod tlapkou podvrtlo. U kočiček se toto trauma může hojit až osm týdnů. A protože jsme obě s kamarádkou příznivci homeopatie, nasadily jsem kombinaci:

Arnica montana 9 C
Rhus toxicodendron 9 C
Ruta graveolens 9 C

Všechno jsou to léky, které ovlivňují hojení a kvalitu měkkých tkání v pohybovém systému, tedy svalů, vazů, svalových povázek apod.

Jelikož podáváme homeopatika našim mazlíčkům celkem často, jsou už celkem zvyklí. Řekla bych, že odpor kladou jen z principu, aby nebyli příliš pasivní☺ Kombinaci homeopatik namíchám vždy do stříkačky a podávám dvakrát denně před krmením pár kapek do tlamičky. A světe div se! Uplynul týden a náš Mikeš nekulhá. Když jsou zdravé kočky, jsou mé děti o fousek spokojenější a já? Zase jednou děkuji, že tu homeopatii máme.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 12:36

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze