Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nositel Nobelovy ceny míří se svými radikálními idejemi do Číny

Autor: Redakce

PAŘÍŽ - Nositel Nobelovy ceny, virolog Luc Montagnier, oznámil počátkem tohoto měsíce, že ve věku 78 let stane v čele nového výzkumného ústavu na Univerzitě Ťiao-tchung v Šanghaji. Překvapením není samotný fakt, že Montagnier opouští Francii, ale spíše to, co bude náplní jeho práce v novém působišti: studium elektromagnetických vln, které podle jeho tvrzení vyzařuje vysoce ředěná DNA různých patogenů.

Ilustrační foto
Zdroj: Wikipedia.org

Montagnier, nositel Nobelovy ceny za objev HIV (cenu obdržel roku 2008), tvrdí, že tyto signály – které již v roce 2009 popsal ve dvou studiích, jež ovšem prošly takřka bez povšimnutí – mohou prokázat, že mnohá onemocnění, včetně autismu a Alzheimerovy choroby, jsou bakteriálního či virového původu. To by mohlo vést k převratu v jejich léčbě. 

Montagnierova zjištění připomínají závěry, k nimž před lety dospěl francouzský imunolog Jacques Benveniste se svou teorií “paměti vody”. Benveniste, který zemřel v roce 2004, ve svém článku v časopise Nature již v roce 1988 uváděl, že některé typy lidských buněk reagují na extrémně ředěné (až 10120) roztoky IgE protilátek. Jeho tvrzení byla mnohými vnímána jako dokládání principů homeopatie, která také užívá extrémní ředění, ovšem podle většiny vědců bez možného biologického účinku. Po týdenním testování přímo v Benvenisteho laboratoři nazval časopis Nature studii “bludem”.

Science hovořil s profesorem Montagnierem, zakladatelem Světové nadace pro výzkum a prevenci AIDS, minulý týden. Otázky a odpovědi byly redakčně upraveny...(MARTIN ENSERINK)

Proč odjíždíte do Šanghaje?
L.M.: Byla mi nabídnuta profesura a možnost výzkumu v novém institutu, který ponese moje jméno. Výzkum na pomezí fyziky, biologie a medicíny bude zaměřen na fenomén elektromagnetických vln, produkovaných DNA ve vodě. Zkoumat budeme jak teoretickou podstatu fenoménu, tak jeho případné aplikace v klinické medicíně.

Jaká je přesně povaha těchto vln?
L.M.: Zjistili jsme, že DNA způsobuje strukturální změny ve vodě, které přetrvávají i při vysokých ředěních. Tyto změny pak následně vedou ke vzniku měřitelných elektromagnetických signálů. Ne každá DNA produkuje signály, které můžeme na našem zařízení měřit, avšak bakteriální a virová DNA vysílá signály o vysoké intenzitě.

Co si myslíte o případných aplikacích v klinické medicíně?
L.M.: Zachytili jsme tyto signály, původem z bakteriální DNA, v plazmě mnoha pacientů s autismem a takřka u všech pacientů s Alzheimerovou chorobou, Parkinsonovou chorobou a roztroušenou sklerózou. Zdá se, žebakterie, které detekujeme, pocházejí ze střev. Tudíž je docela možné, že se produkty střevních bakterií dostávají do plazmy a poškozují mozek.

Vlny jsou biomarkerem, který nám umožní prokázat přítomnost bakterií i v případě, kdy na to klasické metody, jako například PCR, nestačí. Pokud tedy budeme tyto choroby léčit antibiotiky, patogen by měl podle našich předpokladů zmizet. Plánujeme klinickou studii na pacientech s autismem, která by měla proběhnout ve Francii. Nejprve prokážeme, že jsme schopni detekovat bakteriální DNA v plazmě autistických dětí, a nikoliv u kontrolní zdravé skupiny. Pokud obdržíme povolení od etické komise, zahájíme léčbu antibiotiky a budeme sledovat, zda dojde k vymizení signálů a jak se bude následně vyvíjet klinický stav dětí. V budoucnosti můžeme využít našich zjištění nejen pro diagnostické účely, ale i v léčbě. Je možné, že elektromagnetické vlnění o určité frekvenci potlačí vlny produkované bakteriální DNA.

Mnozí vaši kolegové se zdají být více než skeptičtí.
L.M.: Chápu. Na začátku jsem byl skeptický i já. Ale toto jsou fakta. Naše zjištění mají vysokou reprodukovatelnost a momentálně čekáme na potvrzení z dalších laboratoří.

Nazval jste Benevisteho moderním Galileem. Proč?
L.M.: Jeho objevy odmítli takřka všichni; jednoduše proto, že viděl dál než ostatní. Přišel o všechno, o svou laboratoř, peníze... Myslím, že měl většinou pravdu, jeho výsledky bohužel nebyly 100% reprodukovatelné.

Domníváte se, že na homeopatii opravdu něco je?
l.M.: Nevím, jestli má homeopatie pravdu úplně ve všem. Mohu však potvrdit, že cesta vysokých ředění je ta pravá. I při extrémních poměrech jsou zachovány struktury vody, které imitují chování původních molekul. Vidíme to na případě DNA; nemůžeme pracovat s tak vysokými dilucemi jako homeopatie, při ředění nad 10-18 již ztrácíme signál. Přesto jej však při této diluci ještě zachytíme, i když byste nepředpokládali, že se zde zachovala jedna jediná molekula DNA.

Proč nepokračujete ve svých výzkumech ve Francii?
L.M.: Nemám zajištěné financování. Vzhledem k mému věku již ve Francii nemohu pracovat ve státním ústavu. Žádal jsem o finance různé subjekty, ale všude jsem byl odmítnut. V Evropě totiž panují jisté obavy z těchto fenoménů. Vím, že někteří lidé pokračují v Benevisteho výzkumech, ale obávají se publikovat své závěry – a to kvůli intelektuálnímu teroru, jemuž jsou vystaveni ze strany těch, kteří problematice vůbec nerozumí.

Čína je těmto věcem více nakloněna?
L.M.: Domnívám se, že ano. Navštívil jsem Univerzitu Ťiao-tchung již několikrát a prostředí je tu opravdu liberální. Navíc zde pracuje šéfredaktor časopisu Interdisciplinary Sciences: Computational Life Sciences, ve kterém jsem publikoval své články.

Nemáte obavy z toho, že vás kolegové obviní z koketování s pavědou?
L.M.: Ne, protože toto není žádná pavěda. Není to žádné šarlatánství. Jsou to reálné fenomény, a ty si zaslouží hlubší studium.

Zdroj: NEWS OF THE WEEK, ROZHOVOR S VĚDCEM LUCEM MONTAGNIEREM,  prosinec 2010, roč. 330 SCIENCE, www.sciencemag.org

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 07:33

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze