Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Strávit den v „Africe“

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Bylo by to krásné, pobýt chviličku na hodně-hodně hřejivém sluníčku! Ale teď mám na mysli trochu jinou návštěvu. Tento výlet se obejde bez velkých kufrů i přehnaných finančních nákladů. A bonusem bude – úsměv od ucha k uchu, psychické uvolnění, protažené tělo a příjemný hudební zážitek. Řeč je o africkém tanci. Kdo ho jednou tančil, bude na něj vzpomínat s láskou...

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Co je africký tanec?

Je to snad nejpřirozenější a nejstarší tanec vůbec. Jsou lidi, kteří tvrdí, že tanec vznikl dřív, než řeč. Sloužil jako komunikační prostředek. Prvky předvádění činností, prožívání emocí jsou v africkém tanci přítomny dodnes. Tančí se v průvodu živé hudby – afrických bubnů. Prožívání je proto úplně jiné, než u reprodukované hudby. Tanečníci jsou v neustálem kontaktu s hudebníky a reagují na jejich hudbu. Měla jsem možno zatančit si i tak, že hudebníci hráli podle mého pohybu. Na to nikdy nezapomenu...

Cílem afrického tance není shodit kila – ano, je to příjemný vedlejší účinek! Spíše jde o pochopení svého těla, o ukotvení se ve svém těle a vědomý pohyb. Je zde prostor i pro improvizaci a fantazii. Lektorka na jednom workshopu vyslovila krásnou myšlenku: „

V africkém tanci není nic špatně, Každý pohyb je správný... Špatný je jen ten pohyb, který by nám ublížil.

S tímto výrokem souhlasím. Každý z nás má jiný temperament, jiné reakce, jinak mluví. Proč bychom měli tančit stejně? A opravdu. Na workshopech se učí kroky, konkrétní tanec, nebo se tančí příběh. Když se podíváte na každého tanečníka jednotlivě, uvidíte, že každý z nich tančí a prožívá choreografii trochu jinak. A to je ta krása! Fungovat ve stejném stejně a zároveň trochu jinak, podle sebe. 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 19:27

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze